אחרי שקיבלו מכתב משר החקלאות: שטראוס, תנובה וטרה מורידות את מחירי מוצרי החלב

ל-TheMarker נודע כי שטראוס תוזיל את מחירי מוצרי החלב שלה ב-2.5%-6.7% ■ מחיר המילקי יופחת ב-2.6%, משקאות יטבתה - שוקו, חלב מועשר ומשקאות חלב בטעמים - הוזלו ב-3%, מחיר שמנת מתוקה ירד ב-6.68% וגבינה לבנה סקי הוזלה ב-6.76%

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שטראוס הודיעה לרשתות השיווק כי היא מוזילה את מחירי מוצרי החלב שלה בשיעור של 2.5% עד 6.7% (5 אגורות עד 38 אגורות למוצר), כך נודע ל-TheMarker. מחיר המילקי ירד ב-2.6%, משקאות יטבתה (שוקו, חלב מועשר ומשקאות חלב בטעמים) הוזלו ב-3%, מחיר שמנת מתוקה הופחת ב-6.68% וגבינה לבנה סקי הוזלה ב-6.76%.

עוד נודע ל-TheMarker כי גם תנובה צפויה לעדכן את רשתות השיווק ביום ראשון, בדבר הורדת מחירים של מוצרים שאינם בפיקוח. מחברת טרה נמסר כי "החברה תעביר עדכון מחירים בימים הקרובים".

המהלך מגיע לאחר שביום שני האחרון ננזפו המחלבות על ידי שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, על כך שלא הורידו את המחירים למרות הורדת מחיר המטרה של החלב (המחיר שמשלמות המחלבות עבור חלב גולמי) ב-6.48% ביולי - שבעקבותיו משרד האוצר ומשרד החקלאות הודיעו על הוזלת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ב-4.62%.

צילום: עדי דברת מזריץ

בעקבות החתימה על הצו והפחתת מחיר החלב הגולמי, אריאל פנה בתחילת השבוע במכתב תקיף למחלבות - בדרישה שלצד הוזלת המוצרים שפיקוח, יוזלו מוצרי החלב שאינם מפוקחים. "אני דורש באופן חד-משמעי כי לצד הפחתת המחיר למוצרים שבפיקוח תביאו לידי ביטוי מובהק את הפחתת מחיר החלב גם על מוצרי החלב שאינם בפיקוח. מדובר בהפחתה שכל מטרתה נועדה להגיע לכיסו של הצרכן - ולא על מנת להעשיר את קופתכן", כתב אריאל.

השר אריאל הוסיף כי "מתוקף תפקידי כשר החקלאות, אני מודיע שבכוונתי להפעיל יחידת פיקוח שתבדוק כי אכן הוזלו המחירים גם במוצרים שאינם בפיקוח. במידה ואמצא כי לא נעשה כן, והרווח מהפחתת מחיר החלב מגולגל לידי החברות - אפעיל את מלוא סמכויותי בכדי לכפות על החברות המשווקות את הוזלת מוצרי החלב שאינם בפיקוח, ואשקול הכנסת מוצרים נוספים לפיקוח".

בנוסף לכך, אריאל פנה לממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה, בדרישה לבחון מיידית חשש לתיאום מחירים בין המחלבות. זאת לאור פרסומים וציטוטים מפי "גורמים במחלבות" - שהם מתכוונים להוריד את מחירי המוצרים המפוקחים בלבד.

שר החקלאות, אורי אריאלצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker