יוקר השתייה

מחירי הבירה בבתי המלון בתל אביב - במקום השלישי בעולם

הערים היחידות שעקפו את תל אביב בדירוג הן הונג קונג וז'נבה ■ בבוקרשט הממוקמת במרכז הטבלה שותים הכי הרבה בירה, בקהיר כמעט ולא

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

לא מספיק שחדרי בתי המלון בישראל יקרים לעומת בתי המלון ביעדים אחרים בעולם, גם במחירי הבירה הם לא מציעים מחירים אטרקטיביים לתיירים.

לפי בדיקה שערך אתר goeuro.com למחירי בירה של מספר מותגים, מקומיים ובינלאומיים, ב-75 מדינות ברחבי העולם, עולה כי הברים בבתי המלון בתל אביב מדורגים במקום השלישי בעולם ביוקר מחירי הבירה שהם מציעים לאורחים - 9.53 דולר בממוצע עבור כמות של 330 מ"ל.

הערים היחידות שעקפו את תל אביב בדירוג הן הונג קונג, שם מחיר ממוצע לשליש בבתי המלון עמו על 10.86 דולר, בז'נבה בשווייץ בתי המלון בעיר מתמחרים את הבירה ב-10.77 דולר בממוצע.

יעדים נוספים שנמצאים בעשירייה הפותחת של דירוג היוקר הם ניו יורק ומיאמי עם 8.97 דולר בממוצע, סינגפור עם 8.37 דולר, הלסנקי עם בירה במחיר של 8.17 דולר בממוצע, מלונות אבו דאבי שמבקשים 8.14 דולר לבירה, בתי המלון ברומא מבקשים 8.13 דולר.

ואיפה הבירה הזולה ביותר? בר בבית מלון ברטיסלאבה ידרוש מכם 2.22 דולר בממוצע, בדלהי המחרי עומד על ממוצע של 2.31 דולר, בקייב 2.36 דולר, בהו צ'י מין סיטי בווייטנאם הסכום הממוצע לבירה במלונות עומד על 2.58 דולר ובקרקוב תשלמו 2.7 דולר.

גם במחירי הבירות בסופרים תל אביב נמצאת בין הערים היקרות. לפי הבדיקה תל אביב מדורגת במקום החמישי עם מחיר הממוצע של 2.06 דולר לבקבוק (330 מ"ל). במקום הראשון בקטגוריה זו מדורגת אוסלו במחיר ממוצע של 3.45 דולר, אחריה מוסקבה במחיר של 2.49 דולר, טוקיו עם 2.38 דולר, סידני במחיר ממוצע של 2.37 דולר. בסביליה שבספרד לצורך השוואה, נמכרת בירה בסופר בחצי דולר, בברלין תשלמו 0.79 דולר.

בנתונים נוספים שפורסמו דורגה גם הצריכה וההוצאה הכספית עבור בירה באותן 75 המדינות. על פי הנתונים, בקהיר שבמצרים שותים מעט מאד בירה - 4 ליטר והיא ממוקמת בסוף טבלת הצריכה, כשבבוקרשט ברומניה, הממוקמת במקום הראשון בצריכה ועם מחיר ממוצע של 4.96 דולר לשליש בירה בבר - שותה אדם 133 ליטר בממוצע בשנה. בהתאם לכך, בקהיר ההוצאה על הבירה היא הנמוכה ביותר (25 דולר בשנה), כשבהלסינקי שבפינלנד, שם המחיר הגבוה לא מפריע לצריכה הגבוהה - מוציא אדם בממוצע 1,542 דולר בשנה עבור בירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ