בצל הקשיים: מוטי קרן פורש מתפקידו כמנכ"ל מגה

מוטי קרן כיהן כמנכ"ל מגה מזה כשנתיים ■ עזיבתו של קרן היתה צפויה וכבר מזה שבועות ארוכים שששרגא בירן, הבעלים הנוסף של מגה, נפגש עם מחליפים פוטנציאליים לתפקיד מנכ"ל מגה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מוטי קרן כיהן כמנכ"ל מגה מזה כשנתיים. קןדם לכן כיהן כמנכ"ל חברת מוצרי הצריכה החמישית בגודלה בישראל, יוניליוור. קרן נכנס לתפקיד כשמגה סוחבת עמה הפסדים אולם האסטרטגיה בה נקטה, של הקמת רשת הדיסקאונט יו, הכניסו אותה להפסדים כבדים אף יותר.

בין השמות שעלו על הפרק כמחליפים פוטנציאליים למוטי קרן: רביב ברוקמאייר, לשעבר מנכ"ל הום סנטר ונעמן, אורי פלח, שהיה משנה למנכ"ל מגה עד שהתפטר בשנת 2008, וחיים אלמוזלינו, לשעבר מנכ"ל דואר ישראל.

חשיפת TheMarker// לקראת עסקת ענק: יעקב גלברד וקרן בלקסטון מנהלים מו"מ לרכישת רשת מגה

עזיבתו של קרן היתה צפויה בענף, שכן קרן הובא לחברה על ידי דודי ויסמן. ויסמן, מבעלי אלון רבוע כחול, בעלת מגה, פרש לאחרונה מתפקידו כיו"ר מגה לאור סכסוך עם הבעלים הנוסף שרגא בירן. בירן הביא לחברה את אביגדור קפלן לכהן כמנכ"ל אלון רבוע כחול וכבר מזה שבועות ארוכים שהוא נפגש עם מחליפים פוטנציאליים לתפקיד מנכ"ל מגה.

בהודעה ששלח הבוקר לעובדיו ציין קרן: "בשנתיים האחרונות התייחסתי פעמים רבות לכך שהעולם סביבנו משתנה, וכך גם התעשייה בה אנו פועלים וכי אנו חייבים לפעול ולהתקדם במהירות כדי להוביל ולנצח. אנו יכולים להיות מרוצים מאוד מהתקדמותנו בשנה החולפת, בה התמקדנו בחיזוק יסודות החברה, השקת פורמטים חדשניים, ובניית מנועי צמיחה שילוו את החברה עוד שנים רבות".

אביגדור קפלן מנכ"ל קבוצת אלון הודה לקרן על תרומתו הרבה למען החברה ועובדיה.

קרן הוסיף כי "בחודשים האחרונים התרחשו שינויים בהנהלת קבוצת אלון .הנני סמוך ובטוח כי גם ההנהלה החדשה מאמינה ביכולתה של מגה למקסם את נכסיה ולעמוד במטרות שהצבנו לעצמנו, ונחושה בהמשך ישום המהלכים שימשיכו לחזק את החברה גם בעתיד. אני פונה לדרך חדשה תוך אמונה חזקה בעתידה של מגה שתמשיך לצמוח ולהתחזק בעזרת הכישרון והיכולות שלכם".

מוטי קרן צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ