סכסוך בין רשת מגה לקוקה קולה: מותגי טרה, נביעות, פריגת וקרלסברג יורדים מהמדפים

החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה) מנסה לשפר את תנאי התשלומים למגה ■ בתגובה, הרשת הקמעונאית הורתה למנהליה להפסיק בהזמנת מותגי החברה

רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי

מתגלע סכסוך מסחרי בין החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה) לבין רשת מגה. החל מסוף השבוע האחרון, החלה רשת השיווק להוריד מהמדפים מוצרים של החברה המרכזית והחברות שבבעלותה, ובהם המותג נביעות ומוצרי החלב של המותג טרה - גבינות לבנות, קוטג', חלב לסוגיו. כמו כן, צומצמה הזמנתם של מותגי פריגת וקרלסברג.

לפי גורמים המקורבים לצדדים. החברה המרכזית למשקאות מנצלת את מצבה הרגיש של מגה, הסובלת תקופה ממושכת מהידרדרות בתוצאותיה הכספיות, ואת היותה ספקית גדולה החולשת על מגוון קטגוריות בשוק הקמעונות, על מנת לשפר את תנאיה המסחריים ולבקש להקדים את תשלומי הרשת על הסחורות.

הכנסות הפעילות של מגה בשנת 2014 – המרוכזות תחת מגזר הסופרמרקטים של חברת אלון רבוע כחול, הסתכמו ב–5.4 מיליארד שקל, ירידה של כ-6% לעומת אשתקד. הרווח הגולמי במגזר הסופרמרקטים הסתכם ב–1.35 מיליארד שקל (25% מההכנסות) - ירידה של כ-9% לעומת 2013. הרווח התפעולי הציג ירידה של כ-60% שנבעה בעיקר מירידה במכירות וברווח הגולמי, והסתכם ב–39.3 מיליון שקל.

צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום