מכרז רשות שדות התעופה: רשת אילן'ס תחליף את סי אספרסו בטרמינל 3

רשת אילן'ס זכתה במכרז רשות שדה התעופה להפעלת שני בתי קפה בנתב"ג ■ אילן'ס תמכור מספר מוצרים במחירים מופחתים - כמו קפה הפוך ב-11.75 שקל, אספרסו ב-7.85 שקלים וקוראסון ב-11.5 שקל. כריכים יעלו 31-35 שקל ■ בעלי אילן'ס: "נעבור את המחזור של סי אספרסו שהיה 20 מיליון ש' בשנה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

רשת בתי הקפה אילן'ס תפעיל בתי קפה בשתי נקודות בנמל התעופה בן גוריון – בית קפה אחד ייפתח בטרמינל 3, ובית הקפה השני ייפתח באולם השחקים. שני בתי הקפה ייפתחו בחודש יוני כאשר החוזה הוא לשבע שנים.

רשות שדות התעופה הגבילה את מחירי הפריטים הבודדים (הקפה, האספרסו הקפוצ'ינו והמים) שהזוכה יוכל לבקש מהצרכנים. לדברי בעלי אילן'ס, יעקב לוזון, הרשת זכתה במכרז מאחר והציעה את שכר הדירה הגבוה ביותר ונתנה עוד מספר אחוזים כהנחה מתחת למחיר המקסימום שהציבה הרשות לאותם מוצרים 'מפוקחים'. במכרז התמודדו גם שטראוס והזכיין שהיה עד כה – סי אספרסו.

הבעלים של אילן'ס, יעקב לוזוןצילום: עופר וקנין

יעקב לוזון, בעלי רשת אילן'ס: "רש"ת הורידו שכר דירה אבל אנחנו עדיין משלמים מיליוני שקלים בשנה על שכירות. אני חושב שנעבור את המחזור של בית הקפה הקודם (סי אספרסו) שהיה 20 מיליון שקל בשנה".

כוס הפוך תעלה 11.75 שקל (מחיר המקסימום בו נוקבת הרשות הינו 12 שקל), אספרסו יעלה 7.85 שקלים (לעומת מחיר מפוקח של 8 שקלים), קרואסון חמאה יימכר תמורת 11.5 שקל, ובקבוק מים מינרלים ב-7.80 שקלים (לעומת מחיר מפוקח של 8 שקלים).

לדברי לוזון, ביתר המוצרים המחירים יהיו זהים למחיר בו הם נמכרים ב-14 סניפי הרשת – כריכים יעלו 35-31 שקל, כריכי מיני ב-22-20 שקל, עוגות 37-30 שקל; טוסטים – 44-42 שקל. סיידר תפוחים ולימונענע – 19 שקל.

טרמינל 3 צילום: אלון רון

בנתב"ג פועלים כיום בית קפה של קפה קפה ובית קפה של קפה ג'ו, שניהם החליפו את ארקפה. "רשות שדות התעופה הורידו את המחירים שהם מבקשים עבור שכירות אבל עדיין מדובר במיליוני שקלים בשנה. אני מאמין שזה ישתלם לנו בכל מקרה אבל ימים יגידו. מי שהיה עד היום באותם מיקומים (סי אספרסו) עשה מחזור של 20 מיליון שקל בשנה ואני חושב שאנחנו נעשה מחזורים יותר גבוהים".

רשת אילן'ס, אשר הוקמה בשנת 1994, מפעילה 14 סניפים, בעיקר בגוש דן. יעקב לוזון, מפעיל כיום את כל סניפי הרשת בבעלותו, זאת בניגוד לרשתות בתי קפה אחרות שפועלות ברובן במודל של זכיינות. בכוונת לוזון לפתוח את הסניפים לזכיינות ולהתפרס עם סניפים נוספים. בהנהלת הרשת מקווים שבאמצעות הסניפים בנת"ג הם יוכלו להגיע לקהל רחב יותר, ובכך להביא זכיינים ומתעניינים מכל הארץ.

"אין לנו ספק כי קהל היוצאים מהארץ יחווה לראשונה קפה ברמה גבוהה בהרבה ממה שהורגל עד היום בנמל התעופה ואנו שמחים על כך שזה יהיה המצב לפחות בשבע השנים הקרובות", הוסיף לוזון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker