בדיקת TheMarker |

בשמים, שוקולד ואלכוהול: משתלם יותר בדיוטי-פרי או דווקא ברשתות?

לקראת עונת הנסיעות של פסח, דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון העלה אתר אינטרנט המפרסם את מחירי המוצרים בחנות ■ בדקנו האם אכן משתלם יותר לחכות לנסיעה הבאה לחו"ל

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת

לאחר שנה לא קלה, השיקה חברת דיוטי-פרי ג'יימס ריצ'רדסון המציין לראשונה את המחירים של מוצרים רבים, במטרה לחסוך לנוסעים ומכריהם את השוואת המחירים בחנות. ל-TheMarker bnxr fh בעוד מספר חודשים ניתן יהיה גם לרכוש מוצרים דרך האתר, אך ככל הנראה את המוצרים יקבלו רק לקוחות הטסים לחו"ל. 

מנכ"ל ג'יימס ריצ'רדסון, אורי גלבוע, מבטיח פערי מחירים של 25%-15% לעומת רשתות ישראליות, אולם בבדיקה שערכנו נראה כי לא תמיד פערי המחירים גדולים או קיימים, זאת לצד ממקרים בהם הפערים מגיעים גם ל-100 ו-200 שקל לבושם בודד לטובת הדיוטי-פרי.

מהבדיקה עולה כי בכל הנוגע לרוב הבשמים הנמכרים במבצעים בישראל, אין צורך להמתין לנסיעה לחו"ל או לבקש ממכרים שירכשו עבורכם את הבושם, היות שרשתות הפארם בישראל מציעות את הבשמים הנמכרים לקראת חג הפסח במחירים דומים לדיוטי-פרי, כשהפערים מסתכמים בשקלים בודדים.

גם אצל רשתות הפארם וגם בדיוטי-פרי מדובר במחירי מבצע לקראת חג הפסח. כך למשל, בושם אופוריה לגבר 100 מ"ל נמכר בדיוטי-פרי במחיר השווה ל-160 שקל* לעומת 169 שקל ברשת סופר-פארם; בושם ליידי מיליון של פאקו רבאן 50 מ"ל עולה  מחיר השווה ל-200 שקל בדיוטי-פרי לעומת 199 שקלים שקלים בסופר-פארם.

בחלק מהמקרים פער המחירים גדול מאוד: הבושם ז'אדור 100 מ"ל נמכר בדיוטי-פרי במחיר השווה ל-397 שקל (לפי מחיר של 99 דולר) לעומת 592 שקל בסופר-פארם - פער של כ-200 שקל.

פערים גדולים במחיר של כ-30% ומעל 130 שקל מצאנו גם בבושם הפופולארי אנג'ל – שמחירו בדיוטי-פרי שווה ל-410 שקל לבקבוק 50 מ"ל לעומת 540 שקל בסופר-פארם.

לדברי בכיר בענף הבשמים, "בדיוטי פרי יותר משתלם לקנות בשמים שאין עליהם מבצעים בארץ, כמו בשמים של שאנל, ז'אדור, אנג'ל ועוד. באשר לבשמים שנמכרים במבצעים בארץ, המחירים דומים ואין סיבה אמיתית לחכות ולקנות בדיוטי פרי. אני מדבר על בשמים כמו וואן מיליון, ליידי מיליון, אופוריה, 212 ועוד".

במקרה של אלכוהול, מי שמעוניין לקנות וודקה מסוג סטוליצ'ניה יכול לרכוש בקבוק במחיר לא גבוה בהרבה ברשת רמי לוי שיווק השקמה – 111 שקל, לעומת 105 שקל בדיוטי-פרי (נעשתה התאמת מחיר לגודל בקבוק שונה).

מחירו של בקבוק וויסקי "ג'וני ווקר" אדום היה נמוך בהרבה בדיוטי פרי מאשר ברשת שופרסל באינטרנט – 100 שקל בדיוטי פרי, לעומת 141 שקל בשופרסל (נעשתה התאמת מחיר לגודל בקבוק שונה).

בגזרת המתוקים, מחיר מארז שוקולד באונטי 403 גרם עולה 20 שקל בדיוטי-פרי לעומת 24.70 שקל אצל רמי לוי.

לסיכום, כמו ברוב המקרים, המסקנה המתבקשת היא בדיקת המחירים בשוק, וכעת גם באתר החדש של ג'יימס ריצ'רדסון, לפני שקונים.

*המחירים בבדיקה נבדקו לפי שערו היציג של הדולר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker