עלייה במשלוחים, ירידה בהזמנות למסעדות: מזג האוויר משפיע על עסקי המזון

מזג האוויר גורם לישראלים להישאר בבתים ולבעלי העסקים להרוויח פחות ■ בירושלים נסגרו שלושת הקניונים המרכזיים, לשוק מחנה יהודה מגיעים מעט קונים ובתל אביב מדווחים על עלייה משמעותית בהיקף משלוחי המזון

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

גורם לישראלים להדיר את רגליהם מהקניונים וממרכזי הקניות, מה  שיביא לפידיונות נמוכים במיוחד. בשעות הצהריים נסגרו מרבית הקניונים בירושלים ובהם מלחה, הדר והפסגה. בעלי קניון מלחה טרם הודיעו לבעלי החנויות אם המקום ייפתח מחר כסדרו. "בעצם אמרנו לשוכרים שהם יכולים, אם הם רוצים, לסגור - ואכן הם סגרו", אומר מנכ"ל קניון הדר, אייל סקוזה. גם שוק מחנה יהודה נותר כמעט ריק מאדם.

"ב-13:00 סגרנו וברחנו הביתה כי התחיל שלג וגם ככה בקושי היו אנשים בשוק", סיפר אלקנה ויסנשטרן, בעל דוכן דגים בשוק. "אתמול ושלשום היתה עבודה כפולה מהרגיל והרגשנו כוננות לסערה אבל היום נדמה שכולם כבר נשארו בבתים. הרכבת הקלה עובדת אז אפשר בעיקרון להגיע לשוק ויש דוכנים שנשארו פתוחים כי בעליהם גרים ליד אבל מאוד קר וריק. אנחנו הולכים עכשיו לסופשבוע ארוך. חמישי-שבת נסגור כי הסופה עוד לפנינו אז מי יבוא לשוק?".

במקביל, במסעדות מספרים על עלייה ניכרת בכמות המשלוחים לצד ביטול הזמנת שולחנות שיועדו להערב. "אתמול עוד התחיל רגוע אבל לכיוון שעות הערב היתה קפיצה של כ-70% בכמות ההזמנות, ובמקביל ירידה של כ-80% בכמות היושבים במסעדות עצמן", אומר דניאל רחמים, מנכ"ל חברת משלוחה, המרכז שירות משלוחים למסעדות.

"בצהריים כמות המשלוחים גברה ויש עלייה של כ-100% בכמות ההזמנות. יש לחץ מטורף במשלוחים. אנחנו צופים שהיום בערב יהיה יותר חזק עם צפי לעלייה של 150-200% בכמות המשלוחים". אלה שיזמינו משלוחים ייתקלו בזמני המתנה ארוכים מהרגיל. ברשת ג'ירף לא מתחייבים לזמני משלוח, במסעדת ריבר העלו את זמני המשלוח לשעה ו-40 דקות, וקופי בר העלו את זמני המשלוח לשעה וחצי. ברשת בורגראנץ', שסגרה היום את שני הסניפים שלה בירושלים, סיפרו על עלייה של כ-250% בכמות המשלוחים בכל הארץ.

מזג אוויר גשום בחיפהצילום: רמי שלוש

לא רק הירושלמים מעדיפים לוותר על בילוי בחוץ. השף רן שמואליף, מבעלי מסעדת קלארו במתחם שרונה, סיפר על מספר הזמנות נמוך מהרגיל להיום בערב. "מצד אחד אני שמח שהגענו למצב שבו אנחנו מדינה שבה מזג האוויר נמצא בכותרות. מצד שני, הסתובבתי אתמול בתל אביב והעיר היתה ריקה", הוא אומר.

"אצלנו היו אתמול בערב במסעדה 170 איש לעומת 300-250 איש בערב רגיל. כמובן שזה לא עושה לנו טוב אבל אי אפשר להגיד שהיה ריק. היום בצהריים היו ביטולים ולערב אין הרבה הזמנות, כמו בדרך כלל. מרגישים את ההיסטריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker