בקרוב: מחיר הקפה בטרמינל 3 יוזל ל-11.90 ש'; בדיוטי פרי תשלמו 16 ש'

רשת קפה קפה זכתה במכרז רש"ת, ותחליף החל מינואר את רשת ארקפה בטרמינל 3 ■ הרשת תציע מחירים הנמוכים עד 34% מהמחירים המוצעים כיום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בשורה לנוסעים היוצאים בטרמינל 3, החל מינואר הקרוב מחיר הקפה ההפוך שלכם הולך להיחתך ב-26%. רשת בתי הקפה "קפה-קפה" זכתה במכרז רשות שדות התעופה, ותחליף החל מינואר את רשת ארקפה ב"אולם השחקים". האולם ממוקם לפני הבידוק הביטחוני, בטרמינל 3 ואינו נמצא במתחם הדיוטי-פרי, שם עדיין פועלת המתחרה במחירים גבוהים יותר.

הרשת זכתה במכרז למשך חמש שנים עם אופציה להארכת החוזה לשנתיים נוספות. רשות שדות התעופה (רש"ת) הפחיתה ביותר מ-2.5  מיליון שקל את תשלום דמי המינימום  במכרז,  וחייבה את המתמודדים  להתחרות על המחיר הנמוך לצרכן. קפה-קפה הציעה ארבעה מוצרים בשתי רמות מחיר הנמוכות ב- 10 אגורות מהמחיר המירבי שהגדירה רש"ת - אספרסו קצר ובקבוק מים מינרליים ימכרו, כל אחד, ב- 7.90 שקלים. הפוך קטן וקרואסון חמאה ימכרו, כל אחד בנפרד, ב- 11.90 שקל.

טרמינל 3 בנתב"גצילום: אלון רון

מדובר במחירים הנמוכים בין 26%-34% מהמחירים שמציעה כיום רשת ארקפה בטרמינל 3, ולפי תנאי המכרז קפה-קפה לא תוכל לייקרם בתקופת המכרז. המכרז לא קבע מחיר מקסימלי לכריכים.

בית הקפה ייפתח בינואר 2015, ועלות הקמת הדלפק החדש שיתפרש על כ-17 מ"ר וימותג תחת השם "קפה קפה GO" הינה 1.5 מיליון שקל. השכירות שמשלמת קפה-קפה לרש"ת הינה 18% ממחזור המכירות.

כיום מפעילה הרשת דלפק ממותג בצורה זהה גם בטרמינל 1 (המשמש לטיסות פנים ארציות) ובו המחירים גבוהים יותר מהמחירים הצפויים בטרמינל 3. מים, למשל, נמכרים ב- 9 שקלים והפוך – 14 שקל. השוני במחירים נובע מתנאי השכירות השונים של רש"ת. עבור הפעילות בטרמינל 1 משלמת קפה-קפה 140 אלף שקל בחודש, לדברי רונן נמני, הבעלים של הרשת "תנאי המכרז בטרמינל 1 מגבילים אותנו מלהפחית את מחירי המוצרים לצרכן, אם ישתנו תנאי המכרז – נוכל להוזיל את המחירים לטובת הצרכנים"

"המחירים עדיין אינם שווים לכל כיס"

המכרז בו זכתה רשת קפה-קפה הוא הראשון מבין מספר מכרזים שאמורה להוציא רש"ת בתקופה הקרובה. בעקבות הביקורת הציבורית על גובה המחירים בנתב"ג החליטה הרשות ביוני השנה שלא לממש את תקופת האופציה לזכיינים המפעילים בתי הקפה באולם שחקים של טרמינל 3 ובדיוטי פרי, ולפרסם במקומם מכרז המכתיב סל של ארבעה מוצרים במחירים מופחתים. מחיר המוצרים יקבע על ידי הרשות והוא לא יהיה גבוה מהמחיר הממוצע שבו נמכר המוצר ברשת הזכיין בשוק המקומי.  רק במאי 2015 יסתיימו החוזים עליהם חתומה רש"ת מול הזכיינים באולם היוצאים (דיוטי פרי).

שחר תורג'מן, מנכ"ל הדקה ה-90, שהיה מיוזמי מחאת הקפה בנתב"ג בקיץ האחרון, אמר כי: "אני שמח שרשות שדות התעופה עמדה במחויבותה לציבור וחייבה את הזכיינים הניגשים למכרז להציע סל מוצרים בסיסי מוזל שכולל קפה, מאפה ובקבוק מים. אנחנו מצפים לפריסה רחבה גם באזור הדיוטי פרי בו מרבית הנוסעים מבלים זמן המתנה ארוך וסל מפוקח מלא בכל הרשתות שיכלול גם כריכים בסיסיים. המחירים עדיין אינם שווים לכל כיס אבל זה ללא ספק צעד תחרותי נכון בדרך למחירים הוגנים יותר גם בנתב"ג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker