עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

כשלו ניסיונותיה של אלביט הדמיה של קרן יורק להשאיר אצלה את הזיכיון למותג האופנה מנגו. החברה הודיעה בצהריים (ג') לבורסה כי חברת Punto הצרפתית, בעלת מותג מנגו בעולם, הודיעה לה על סיום ההסכם ביניהן. בהתאם לכך, רוב חנויות מנגו בישראל צפויות להיסגר במאי 2015 והיתר במהלך 2016 ו-2017.

למנגו 29 חנויות בישראל והיא מנוהלת על ידי אלביט מאז מאי 2005. כפי שפורסם בתחילת החודש, החברה הצרפתית מנהלת מגעים מתקדמים להעברת הזיכיון של מנגו להראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס. קבוצת פוקס ציינה אז בהודעה לבורסה כי למרות מגעים המתקדמים טרם נחתם הסכם או מסמך מקדים בין הצדדים. מקורב לאלביט הדמיה עוד הביע אז תקווה שהזיכיון יישאר בידי הקבוצה, בטענה שהם עומדים בתנאי הזיכיון ובדרישות עבור הארכת הזיכיון בעשר שנים נוספות, כמו שיפור תוצאות החברה והעברתה לרווחיות ופתיחת חנויות מנגו לילדים. התקוות כאמור נגוזו.

קבוצת פוקס היא כיום קבוצת האופנה המובילה בישראל עם פורטפוליו גדול של מותגים כמו פוקס, פוקס הום, אמריקן איגל, דה צ'ילדרנס פלייס, בילבונג, סאקס וללין.

חנות של רשת מנגוצילום: בלומברג

מן הדו"חות של אלביט הדמיה למחצית הראשונה של 2014 עולה כי ההכנסות מפעילות האופנה המתייחסות לזיכיון של רשת מנגו הספרדית הסתכמו במחצית הראשונה של השנה בכ-82 מיליון שקל - עלייה של 24.5% לעומת התקופה המקבילה ב-2013.

גם הרווחיות של מגזר זה עלתה מכמיליון שקל במחצית הראשונה של 2013 לכ-5.5 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2014. אלביט הדמיה חוותה בשנה שעברה הסדר חוב גדול שבמסגרתו נמחק חוב של כ-1.8 מיליארד שקל והשליטה הועברה מידי מוטי זיסר לקרן יורק המיוצגת בישראל על ידי ג'רמי בלנק ו-DK PARTNERS. שווי הפעילות של מנגו מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

בסביבת אלביט אומרים כי בחברה לא יוותרו על הזיכיון ומתכוונים להיאבק עליו גם בבתי משפט, שכן יש סעיפים בהסכם שלא מאפשרים שלא להאריך אותו נוכח עמידה ביעדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker