ארבע שנים אחרי שהגיעה לישראל: רשת Payless Shoes נסגרת

בעלי TO GO: "החנויות שלהם לא נראו מזמינות. הצרכן הישראלי לא רוצה להיכנס לחנות ולהיות מוקף בקופסאות. הם לא היו באמת זולים"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארבע שנים אחרי שהיא נפתחה בקול תרועה רמה, רשת הנעליים האמריקאית Payless Shoes סוגרת את חנויותיה בישראל.

כשפתח את החנות הראשונה ביישראל, באוגוסט 2010, הודיע סולי סקאל שקיבל את הזיכיון לרשת, כי עד 2011 ייפתח 15 חנויות ובחמש השנים הקרובות תגיע הרשת לפריסה של 60 סניפים.

בתחילה נראה היה כי הציבור הישראלי מתעניין ברשת שהתיימרה להציע נעליים אופנתיות במחיר של עד 199-19 שקל לזוג, ואינספור צרכנים צבאו על החנות הראשונה שנפתחה בקניון פתח-תקווה. אולם, בין אם הסיבה לאי הצלחת החברה היא אי התאמת הקולקציות לטעם הישראלי, או העובדה כי הקונספט של רכישת נעליים בשירות עצמי מקופסאות במדף לא מוכר בישראל – הרשת לא התפתחה כפי שהצהירה. בשנה האחרונה נסגרו סניפים של הרשת בהדרגה וכעת היא עוזבת את ישראל וסוגרת את שלושת הסניפים האחרונים.

paylessצילום: בלומברג

Payless נוסדה בארה"ב ב-1956 ומפעילה כ-4,500 חנויות, בעיקר בארה"ב. 84% מהמכירות הם בארה"ב. סך מחזור המכירות בעולם מסתכם בכ-3 מיליארד שקל.

"אנחנו נכנסים בכל הכוח ונשקיע 2 מיליון דולר בהשקה. זה ישנה את שוק הקמעונות בישראל. בתוך חמש שנים נחזיק ב-15% משוק הנעליים, כאשר כבר בסוף 2011 נחזיק ב-2.5% מהשוק", הצהיר סקאל בראיון ל-TheMarker בעת השקת הרשת בישראל". לגבי המתחרה המוביל בשוק נעלי הדיסקאונט, רשת TO GO, אמר סקאל:  "TOGO מתקרבת אלינו ברמת המחיר, אבל זה ממש לא אותן נעליים".

בעלי רשת TO GO, מאיר נג'יבי, אמר היום ל-TheMarker כי "הם לא התאימו לשוק הישראלי. המחירים שלהם לא היו באמת זולים, המחירים שלנו נמוכים במחצית מהמחירים שלהם. גם הנראות של החנויות שלהם לא מתאימה לצרכן הישראלי שמחפש חנויות שנראות מזמינות. הקונה לא רוצה להיכנס לחנות ולהיות מוקף בקופסאות על מדפים גבוהים. לשמחתי הם לא הצליחו בארץ. אנחנו פתחנו חנות ראשונה של שירות עצמי בצומת ביל"ו ונפתח בקרוב עוד חנות אחת של שירות עצמי אבל הן הנראות אחרת מהחנויות שלהם – החנות מאוד גדולה, הקופסאות נמצאות מתחת לשולחנות התצוגה ויש עגלות שאנשים יוכלו לקחת איתם את הנעליים".

בחברת Payless Shoes סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker