רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

התיירות לישראל נפגעת גם מכיוון הים: אוניות נופש גדולות שהיו אמורות לעגון בנמלי ישראל בימים אלה ביטלו את הביקור שלהן בארץ. בעקבות המצב הביטחוני, בוטלו, בין השאר, עגינותיה של אוניות הנופש של חברת AIDAdiva, שהיו אמורות להימשך עד חודש אוקטובר.

האונייה ביקרה בישראל מאז אפריל אחת לשבועיים. בכל הפלגה נפשו על סיפונה כ–2,200 נוסעים, שרובם גרמנים. בתחילה בוטלו ביקוריה בחודשים יולי-אוגוסט, זאת לאחר שבעת יציאתה מנמל אשדוד נשמעה אזעקת צבע אדום שלוותה ביירוט של מערכת כיפת ברזל. אולם לאחר כמה ימים התקבלה החלטה להפסיק את הביקורים בישראל באופן גורף. "הסיפור על היירוט היה בתקשורת הגרמנית וזה אולי יצר לחץ ציבורי לבטל את ההגעה", אומר זרי רוזנפלד, מנכ"ל א. רוזנפלד ספנות. "עכשיו במקום להגיע לישראל הם מפליגים לאי יווני".

נוסף על כך, אוניית הנופש Seven Seas Mariner, שהיתה אמורה לעגון לפני כמה ימים בחיפה, ויתרה על הביקור בישראל. על סיפון האונייה היו כ–700 נוסעים אמריקאים. האונייה, Oceania, שהיתה אף היא אמורה להגיע לישראל בספטמבר לשלושה ימים עם כ-700 נוסעים, החליטה לוותר בשלב זה על ההגעה, תוך הבטחה לשקול מחדש את ההחלטה סמוך למועד הביקור המתוכנן. במקום לישראל, יפליגו האוניות ליעדים אחרים באגן הים התיכון ובהם מיקונוס ואנטליה.

"בסך הכל אנחנו מדברים על כמעט 20 אלף נוסעים שביטלו את הגעתם", אומר רוזנפלד. "אני יודע על עוד 11 אוניות נופש שאמורות להגיע באוקטובר עם 14,500 נוסעים, שיושבות כרגע על הגדר ושוקלות איך לפעול. יש מעגל שלם של סוכנים, מדריכים, אוטובוסים, מסעדות וחנויות מזכרות שנפגעים מהביטולים האלה. אפילו בתי המלון בירושלים נפגעים, כי הרבה מהנופשים נוהגים ללון שם ולא לחזור לאונייה מדי ערב".

במקום לישראל, יפליגו האוניות ליעדים אחרים באגן הים התיכון ובהם מיקונוס ואנטליהצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker