עוצרים תוכניות? סטימצקי לא תפתח חנות עליה היא חתומה במושבה שרונה

כמו כן, שטח החנות שברחוב אלנבי בתל אביב צומצם בכמחצית. סטימצקי: "אין עצירה של חנויות חדשות. השטח צומצם לרצונו של בעל הבית של הסניף ונושא שרונה בבחינה" ■ מי שמחכה למכירת סטימצקי זאת איריס בראל, מנכלית סטימצקי, שצפוייה לקבל שני מיליון דולר כשהרשת תימכר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

האם בסטימצקי עוצרים פתיחה של חנויות חדשות? ל-TheMarker נודע כי את החנות במושבה שרונה בתל אביב כפי שתוכנן. בסטימצקי עדיין לא חתמו על ביטול החוזה בצורה רשמית, אבל כבר מסרו ליזמי שרונה על כוונתם לעצור את השיפוצים ולבטל את הפתיחה.

ב-2011 שכרה סטימצקי חנות בגודל 60 מ"ר בשרונה, שצפוייה הייתה להיפתח בתוך כחודשיים. חוזה השכירות נחתם ל-5 שנים עם אופציה לחמש נוספות. החנות שתכננה סטימצקי אמורה היתה להיות בקונספט של ספרייה עתיקה, עם מדפים גבוהים לספרים ושולחנות עץ כהים וגדולים ועם מעבר לבית קפה של קפנטו, שייפתח בכל מקרה בחודש יוני. המתחרה של סטימצקי, צומת ספרים, תפתח בשרונה חנות בגודל 140 מ"ר.

בנוסף, לאחרונה צמצמה סטימצקי את גודל החנות שלה ברחוב אלנבי בתל אביב בכמחצית.

בסטימצקי טוענים כי "סניף הרשת באלנבי עבר לאחרונה שיפוץ מקיף ורחב,לאחר ששנים לא שופץ. הסניף הורכב משתי חנויות שחוברו יחד. שטח החנות צומצם מאחר שבעל הבית של אחת החנויות של הסניף ביקש לסיים את החוזה".

סניף סטימצקי בתל אביבצילום: דניאל צ'צ'יק

בעניין שרונה טענו: "הנושא נבחן וטרם התקבלה החלטה סופית בעניין. אין כל עצירה של חנויות חדשות".

רשת סטימצקי, של קרן מרקסטון, נמצאת בימים אלה בתהליכי מכירה לכתר הוצאה לאור ורשת קרביץ וזאת ברקע קשיים אליהם נקלעו קרן מרקסטון בכלל וסטימצקי בפרט, שהביאו כך שסטימצקי לא יכלה לשלם לספקיה בתחילת חודש אפריל.

התשלומים הועברו לבסוף בעיכוב של למעלה משבוע ימים, לאחר שקרן מרקסטון הגיעה להסכם עם בנק הפועלים, לפיו מרקסטון תזרים לסטימצקי 8 מיליון שקל, ובמקביל בנק הפועלים יעניק לרשת אשראי חדש של 4 מיליון שקל. זאת במטרה שהזרמות אלה יאפשרו לרשת להמשיך לפעול כעסק חי לפחות שלושה חודשים, במהלכם תנסה למצוא רוכש לרשת.

בינתיים ההסכם בין מרקסטון לכתר וקרביץ הינו הסכם עקרונות ראשוני, שמדבר על סכום רכישה שינוע בין 50-30 מיליון שקל, בהתאם לממצאי בדיקת הנאותות שתבצע כתר וקרביץ בחודש הקרוב.

כמו כן, מי שמחכה למכירת סטימצקי זאת איריס בראל, מנכלית סטימצקי, שצפוייה לקבל שני מיליון דולר כשהרשת תימכר. זאת בהתאם להסכם ההעסקה שלה מול קרן מרקסטון. שכרה של בראל מוערך בכ-100 אלף שקלים בחודש.

אם תירכש החברה יועברו 18 מיליון שקלים לצורך תשלומים עבור פנסיות וקופות פיצויים של העובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום