חשבתם לחתוך את עמלת האינטרנט על סרטי פסח? תשכחו מזה

בדיקת TheMarker: ההודעה כי תבוטל גבייה של עמלת "דמי טיפול" באינטרנט - פרשנות מתירנית למכתב ששלחה הרשות להגנת הצרכן לפני יומיים למשרדי הכרטיסים ולרשתות בתי הקולנוע אשר כל מהותה הבהרה וחידוד החוק הקיים

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותי לוי
רותי לוי

הרשות להגנת הצרכן פנתה למשרדי הכרטיסים ולבתי הקולנוע על מנת לחדד את החוק הקיים, ולחייב אותם להציג לצרכן את "המחיר האמיתי" של הכרטיסים, כולל העמלות. היה מי שטעה לפרש זאת כסופם של "דמי הטיפול באינטרנט" ויצר שמחה מוקדמת.

אתמול בשעות הערב נשלחה הודעה לעיתונות מטעם חבר הכנסת מיקי רוזנטל (העבודה), כותרתה "מעבדות לחירות" ובה דיווח כי מעתה תיאסר גבייה של עמלת "דמי טיפול" באינטרנט ברכישת כרטיסים לסרטי קולנוע ולמופעים. מי שמיהר לשמוח, צפוי להתאכזב.

מבדיקת TheMarker עולה כי מדובר בפרשנות מתירנית למכתב ששלחה הרשות להגנת הצרכן לפני יומיים למשרדי הכרטיסים ולרשתות בתי הקולנוע אשר כל מהותה הבהרה וחידוד החוק הקיים.

לפי חוק הגנת הצרכן (סעיף 14ג), מחירו של מוצר המוצג באתרי האינטרנט צריך לכלול את כל התוספות ההכרחיות שיחולו על הצרכן בסופה של הרכישה, בהן דמי הובלה או משלוח. משרדי הכרטיסים ורשתות הקולנוע נוהגים להציג את מחיר הכרטיס ללא שקלול דמי הטיפול הנגבים באינטרנט וכעת מבקשת הרשות לחדד מולם את התקנות הקיימות.

למעשה, החברות אינן מחויבות לוותר כליל על עלות הנוספת של דמי הטיפול אלא שעליהן לנהוג בשקיפות מול הצרכן ולהציג את המחיר הגבוה, הסופי של הכרטיס, בתחילת הרכישה ולא להציג "מצג שווא לגבי מחיר הכרטיס הנחזה להיות נמוך יותר ולצידו גביית תשלום נוסף בדמות דמי עמלה או דמי שירות שאיננו חלק מעלות הכרטיס", לשון המכתב של הרשות.

הרשות כן הנחתה את החברות להימנע מהצגת חלוקה שבה יצוין מחיר הכרטיס ומחיר העמלה מתוך תקווה כי מוכרי הכרטיסים ימנעו מהצגת המחיר הכולל הגבוה ויבצעו הפחתה של עמלת דמי הטיפול לרווחת הצרכן, אך ממידע שהגיע לידי TheMarker, ככל שזה נוגע לבתי הקולנוע, אין כל כוונה לשנות את המחיר הסופי לצרכן.

באשר להתארגנות למהלך, שטיבו ויזואלי בלבד, ברשתות הקולנוע מציינים כי נדרשים להם מספר ימים נוספים. הרשתות מציינות כי המכתב כלל לא נשלח ישירות אליהם אלא להתאחדות בתי הקולנוע, ובניגוד לטענה כי הוא נשלח כבר לפני יומיים, התאריך הנקוב על המכתב הוא דווקא יום שלישי והמכתב הגיע בשעות אחר הצהריים. אחת הרשתות אף העידה כי למדה על העניין רק מהחדשות.

עמלת האינטרנט היא עמלה שגובים משרדי הכרטיסים ובתי הקולנוע מצרכנים שמזמינים את כרטיסיהם מראש דרך אתרי האינטרנט שלהם. ברשתות הקולנוע הגדולות, יס פלאנט וסינמה סיטי, עמלה זו נעה בין 4-3.90 שקלים. עלות זו מהווה תוספת של כ-10% על מחיר הכרטיס והיא נמצאת במוקד מחאה צרכנית מזה זמן. הצרכנים מלינים על האבסורד שבגביית עמלת אינטרנט, בשעה שדרך מכירה זו נעשית בצורה אוטומטית, חוסכת לרשתות הקולנוע כוח אדם ובלגן בקופות, מרחיבה את שעות ההזמנה ואף מאפשרת להם התעדכנות והתארגנות מראש למצב התפוסה באולם. חבר הכנסת רוזנטל הגיש בעבר הצעה ובה ניסיון להוציא את "דמי הטיפול" אל מחוץ לחוק.

התאחדות ענף הקולנוע מסרה כי "בהמשך להנחיות הרשות להגנת הצרכן אשר פורסמו אתמול והועברו לבתי הקולנוע רק היום, יפעלו רשתות בתי הקולנוע  לעדכן את אופן הצגת המחיר בעת הרכישה באינטרנט כך שיוצג המחיר הסופי כולל עמלה. כפי שהובהר בהנחיות הרשות, גביית עמלה ברכישה מרחוק הינה מותרת ונעשית על פי החוק כאשר היא מוצגת באופן כולל במחיר הכרטיס. יש להבהיר כי מהות ההנחיה דנה באופן הצגת המחיר בלבד ולא בעצם גביית העמלה. מחירי כרטיס הקולנוע בארץ הם מהנמוכים בעולם המערבי ומעניקים חוויה ושירות ברמה הגבוהה ביותר במחיר שווה לכל נפש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום