נזקי הסופה |

אתרי רשתות המזון קרסו, 
מפזרי החום אזלו מהמדפים

הסערה תפסה חברות רבות לא מוכנות, וכבר ביום חמישי אי־אפשר היה להזמין מזון דרך אתרי הרשתות ■ חנויות האופנה וההנעלה נהנו מהמצב, ובחלקן אזלו מעילי הילדים והתינוקות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הסערה תפסה חברות רבות לא מוכנות, והוכיחה שוב עד כמה החברות הישראליות אינן מתקדמות בכל הנוגע למסחר דרך האינטרנט. כבר ביום חמישי קרסו אתרי רוב רשתות המזון – בהן שופרסל, רמי לוי שיווק השקמה ויינות ביתן.

ברמי לוי שיווק השקמה מסרו ביום חמישי כי ניתן לבצע משלוחים רק ליום ראשון, אך לקוחות באזור המרכז שניסו אתמול לבצע הזמנה ליום ראשון נתקלו בהודעה שמשלוחים ייתכנו רק ליום רביעי. רמי לוי שיווק השקמה אף איבדו סניף, לאחר שבשבת לפנות בוקר התמוטטה התקרה של סניף הרשת במבשרת ציון. משופרסל נמסר כי ניתן לבצע הזמנות חדשות באתר הרשת ליום ראשון. עוד נמסר כי הסניפים בתלפיות, בכנפי נשרים ובפסגת זאב נסגרו בעקבות תנאי מזג האוויר. סניפי שופרסל שלי בירושלים היו פתוחים ביום שישי, פרט לשופרסל אקספרס הדסה.

סמנכ"ל יינות ביתן, ערן וידר, סיפר כי אחרי עלייה של 50% בכמות ההזמנות באינטרנט, לא היה ניתן להמשיך לקבל הזמנות חדשות: "אנחנו עובדים עם חברת משלוחים אחת. לא הכנסנו מראש עבור ימים אלה עוד חברת משלוחים כי אין לזה הצדקה ביום־יום". במגה נערכו לביקוש המוגבר והמשיכו לקבל הזמנות באינטרנט, אך הודיעו כי בעקבות תנאי הכבישים והגשמים הרבים ייתכנו עיכובים, ועקב השלג וחסימת הכבישים בירושלים, לא מתבצעים משלוחים לאזור זה. בכל אזורי הארץ הורגשה עלייה בהזמנות מזון דרך האינטרנט. בצפון נרשמה עלייה של כ–30% בכמות ההזמנות במגה באינטרנט, בירושלים עלייה של 75%, בתל אביב 80%, בבאר שבע ובעפולה 50% וברחובות 100%.

גם המסעדות ורשתות המזון המהיר לא היו ערוכות למצב ולקוחות רבים מצאו עצמם מחכים זמן רב להזמנתם. מנתונים שמסר דניאל רחמים, מנכ"ל חברת משלוחה, המרכז את תפריטי המשלוחים בארץ, בימי הסערה היתה עלייה של 150% במספר המשלוחים לעומת יום רגיל.

חנויות האופנה וההנעלה דווקא נהנו מהמצב. לפי נתוני חברת ריס, הבודקת את פידיונות החנויות, חלה עלייה של 50% במכירות מתחילת השבוע לעומת ממוצע נובמבר, לאחר שבנובמבר נרשמה ירידה של כ–10% במכירות. משה עמיר, מנכ"ל h&o, אמר כי בחלק מהחנויות אזלו מעילי הילדים והתינוקות. במשביר לצרכן דיווחו על גידול של יותר מ–50% במכירות מוצרי החורף, ומסרו כי בשלב מסוים אזלו מפזרי החום הסטנדרטיים.

חלוקת לחם לתושבים בירושלים, בסוף השבועצילום: גילי אנג'ל

תושבי ירושלים התארגנו למזג אוויר סוער שהקשה על הכנות ארוחות השבת. שמואל, תושב הר חומה, סיפר כי בבוקר ניסה לחדש את אספקת הלחם והחלב ללא הצלחה, מכיוון שהסופרים והמכולות הקרובים לביתו היו סגורים. "התייאשתי אז החלטתי לאפות לילדים ולנכדים לחם בבית" אמר. במאפיית אנג'ל סיפרו על משאיות שלא יכולות לחלק סחורה בירושלים, ואף תכננו לצאת ולחלק חלות בחינם בשכונות בעיר. ירון אנג'ל, המתגורר בירושלים, סיפר בשישי בבוקר כי במאפיה ממתינות 50 אלף חלות שחיכו לצאת אך ללא הצלחה. אלונה אריאלי להב, סמנכ"ל התקשורת של תנובה, אמרה כי "בין רביעי לחמישי בלילה נערכנו בהתאם ושמנו שרשראות על המשאיות לנסיעה בשלג, וכך סיפקנו סחורה לכל החנויות שהיו פתוחות. בלילה שבין חמישי לשישי לא הצלחנו להגיע לעיר, אך אנחנו מאמינים שבחנויות שנפתחו היתה מספיק סחורה שתחודש כאשר יינתן האישור להיכנס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום