כ-150 הפגינו בתל אביב: "לסגור את משחטת זוגלובק"

בעקבות ההתעללות שנחשפה במשחטת זוגלובק, התכנסו מפגינים וקראו להחרים את מוצרי החברה ■ אתמול הושבתה פעילות המפעל ליום אחד

כ-150 מפגינים התכנסו בצהריים (ו') בשדרות בן ציון במרכז תל אביב בדרישה לסגור את משחטת זוגלובק בגליל ולהחרים את המותג המוכר, זאת בעקבות ההתעללות בבעלי החיים שנחשפה השבוע בתכנית "כלבוטק" המשודרת בערוץ 10.

בארגון אנונימוס לזכויות בעלי החיים טוענים כי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות מנעו באופן זמני את הפעלת המשחטה אתמול, זאת מאחר ולא הוחלפו חלק מהכלובים שבהם שהו העופות.

"בהוראות מנהל השירותים הווטרינריים בוצעו, עוד קודם לפרסום הכתבה, מספר פעולות פיקוח בבית השחיטה, לרבות ביקור במקום של המפקחים היעודיים לתחום יחד עם הממונה לפי חוק צער בעלי חיים", כתבה לארגון עו"ד אפרת אביאני המשמשת סגנית היועץ המשפטי של משרד החקלאות. "במסגרת פעולות אלה נמסר לשירותים הווטרינריים כי השימוש במכונה בה שמוטים הכלובים לצורך שפיכת העופות מתוכם הופסק לחלוטין".

מפגינים נגד זוגלובק, היוםצילום: תומר אפלבאום

בנוסף לזה, הורו השירותים הווטרינריים להימנע לחלוטין משימוש בכלובי עופות פגומים שבהם נעשה שימוש עד כה ולהחליפם בכאלה  שעולים בקנה אחד עם תקנות צער בעלי חיים.

"מקום שמתבצעות בו עבירות על חוק צער בעלי חיים צריך להיסגר", אמרה בהפגנה הילה קרן המשמשת דוברת אנונימוס. "זו לא התעללות סדיסטית של עובד כזה או אחר אלא התנהגות קבועה בתשתית של המשחטה. פנינו למשרד החקלאות לסגור את המשחטה ואם הוא לא יפעל לכך נעתור לבג"ץ".

קרן הוסיפה: "כל אדם שצפה בזוועות האלה הזדעזע ולכן אין צורך לשלם לאחרים שיעשו את הזוועת האלה עבורנו. הכוח האמיתי לעצור את ההתעללות שנצפתה במשחטה נמצא בידיים שלנו ובבחירות הצרכניות שאנחנו עושים".

מזוגלובק נמסר שאליהם לא הגיע המכתב של משרד החקלאות וכי החברה מתואמת עם השירותים הווטרינרים והעבודה במשחטה נמשכת כרגיל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker