הסוף של "חוליו"? ירידה בהיצע הטיסות של האפליקציה

משתמשי אפליקציית טיסות הרגע האחרון הביעו את אכזבתם בדף הפייסבוק שלה ■ חוליו: בקרוב נשיק אפליקציה חדשה שתגדיל את ההיצע: "בתקופות מסוימות כמו עכשיו, מספר המשתמשים וכמות הסחורה לא תואמות"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים19
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

בשבועות האחרונים חלה ירידה משמעותית בהיצע הטיסות של , המציעה טיסות של הרגע האחרון. משתמשי האפליקציה הביעו את אכזבתם בדף הפייסבוק שלה, שעמוס בסטטוסים שמתלוננים על כך שלא מתפרסמות טיסות מוזלות כבעבר. "מה קורה לכם? נעלמתם לנו", כתב יונתן ברגר בתחילת החודש בדף ונענה על ידי צוות חוליו כי "יש מיעוט מקומות, בלילות הבאים יהיו יותר". יום לפניו פירסמו גולשים בדף הפייסבוק של האפליקציה תהיות מדוע אין טיסות: "מה קורה אתכם, פשטתם רגל? אין לכם מה להציע יותר".

בתחילת החודש החליטו מנהלי הדף לעדכן מראש כי לא יהיו טיסות באותו לילה בסטטוס בנוסח "הערב יהיה רגוע ושקט ולא יהיו טיסות", שהוביל לשרשור של גולשים מאוכזבים: "תתחילו לכתוב כשכן יהיו טיסות כי כל ערב אין טיסות"; "פעם שלישית אין טיסות מוזלות, מה קורה?? למחוק את האפליקציה?" גם בתקופת החגים התלוננו משתמשים באפליקציה על היצע טיסות נמוך.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

יעדי נופש. "אין טיסות באפליקציה כי אין טיסות בשוק"צילום: משה גלעד

אפקליציית חוליו משמשת מסלקה של טיסות של הרגע האחרון שנותרו אצל הספקים. כדי לא לפגוע בעבודה של סוכני הנסיעות ולא להתחרות בהם, האפליקציה מתחילה את פעילותה מדי ערב רק מהשעה 22:00, אז היא שולחת למשתמשים שלה התראות על כרטיסי טיסה במחירים נמוכים ליעדים באירופה ובאגן הים התיכון שיוצאים מהבוקר למחרת ול-24 השעות הקרובות.

הטיסות באפליקציה מחולקות לשתי קטגוריות: האחת טיסות פרימיום של כרטיסים במחירים של 300-200 יורו והשנייה קטגוריה של טיסות רגילות במחירים של 200-100 יורו לכרטיס. האפליקציה עלתה לאוויר באוגוסט בשנה שעברה ובינתיים הורידו אותה כ-500 אלף משתמשים באנדרואיד ובאייפון, ועד היום בוצעו דרכה כ-10,000 הזמנות.

גיורא מנדל, יזם האפליקציה, מסביר כי "אין טיסות באפליקציה כי אין טיסות בשוק. לא סתם התחברנו לחברת גוליבר ועוד שבועיים-שלושה תעלה אפליקציה חדשה של חוליו שתציע היצע גדול יותר. עדיין נהיה מוכוונים לרגע האחרון, אבל שלל המוצרים והרמה של האפליקציה תשודרג.

"בתקופות מסוימות כמו עכשיו, מספר המשתמשים וכמות הסחורה לא תואמות". לגבי ההערות בדף האפליקציה בפייסבוק אומר מנדל כי "אנחנו לא מתרגשים מזה. תקופה ארוכה נתנו את המחירים הכי טובים ולראייה - 10,000 נוסעים שהזמינו אצלנו מהיום שעלינו לאוויר. בחודש האחרון באמת אין לנו ייחוד. נגמרו הטיסות של הרגע האחרון כי ההיצע של כלל טיסות הצ'ארטר ירד.

האכזבה של גולשי האפליקציה בתקופה האחרונה נובעת מהשינוי בין הטיסות שהוצעו בעבר לעומת אלה שמוצעות כיום. באפריל ומאי הוצעו במקרים שונים כרטיסי טיסה ל-6-5 יעדים שונים בלילה במערב אירופה, ואילו בשבועיים האחרונים מוצעים 3-2 יעדים בלבד ללילה, רובם ליעדי מזרח אירופה או אגן הים התיכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker