צעירים בתחילת הדרך |

להרוויח 7,000 שקל בחודש בעבודה מזדמנת - לקראת הכסף הגדול

למה כדאי לכם לתכנן את הקריירה מוקדם ככל הניתן, כבר מגילי התיכון, ולהתכוונן לתפקידים צבאיים רלוונטיים ■ כתבה שלישית בסדרה

פול צוקר, מנכ”לית חברת ההשמה נישה, מדגישה כי כדאי לצעירים לתכנן את הקריירה מוקדם ככל הניתן, כבר מגילי התיכון, ולהתכוונן לתפקידים צבאיים רלוונטיים. "בשלב שבו בוחרים מסלול לימודים", אומרת צוקר, “כדאי להתייעץ ולקבל אינפורמציה על תחומי עיסוק מאנשים העובדים בתחום - הורים, חברים ומכרים. בצעו מחקר מקדים: מהם התפקידים המוצעים עם תום הלימודים, מהם מסלולי הקידום, רמות שכר וכן ההיצע והביקוש”.

מאחר שניסיון תעסוקתי חשוב למעסיקים, ממליצה צוקר להתברג במקצוע כבר במהלך הלימודים ‏(מי שלא צבר ניסיון צבאי רלוונטי‏). “נסו כבר במהלך התואר להשתלב בעבודות סטודנטיאליות שהן בתחום הלימודים שלכם, אפילו אם זה יצריך מכם התגמשות מסוימת בשכר ובתנאים. כשתצאו לשוק העבודה זה עשוי להקנות לכם יתרון על פני מועמדים אחרים. וטיפ אחרון”, מוסיפה צוקר, “היו ממוקדים. אני רואה המון בוגרים שלאחר סיום לימודיהם פשוט ‘מתגלגלים’ ולא מנהלים קריירה - חשבו בכובד ראש על החברות והתפקידים שבהם אתם בוחרים לעבוד. תמיד טוב שיופיעו בקורות החיים שמות של חברות מבוססות ומוכרות, וזאת אפילו אם התפקיד שביצעתם הוא זוטר יחסית”.

עבודה זמנית במוקד שירות לקוחותצילום: תומר אפלבאום

העבודות המזדמנות המבוקשות עבודה זמנית בתפקיד זוטר, כמעט בכל תחום, יכולה לשמש לעובד כרטיס כניסה לשורות החברה למשך שנים רבות, אבל את מרבית הצעירים אחרי צבא ובזמן לימודי התואר הראשון מעניין בעיקר למצוא עבודה שתכניס להם קצת כסף כל חודש ותאפשר להם מידה מסוימת של עצמאות.

לפי הערכות, כשני שלישים‏ מקרב מחפשי העבודה בגיל 17–24 מחפשים להיקלט בעבודה זמנית או עיסוק מזדמן, מכיוון שהם מתכננים לימודים גבוהים או כי הם בשלב שאינם יודעים בדיוק איזו קריירה מתאימה להם והעבודה הזמנית היא פתרון טוב עבורם לתקופה מוגבלת. יש גם כאלה המעדיפים עבודה זמנית במטרה שיוכלו להרוויח סכום נאה כדי לצאת לטיול חובק עולם.

העבודות המזדמנות הפופלריות משתנות מדי כמה שנים. אם בעבר הלא רחוק צעירים רבים ניסו למצוא עבודה זמנית כנציגי מכירות ושירות בחברות סלולר כיום מספר הקופצים על התחום נמצא בירידה. “בסלולר העבודה קשה יותר, מכיוון שתנאי התחרות בו חריפים יותר משנה לשנה ולכן רוב העובדים שנקלטים בענף זה אינם מחזיקים מעמד מעבר לשנה וחצי־שנתיים”, אומרת ליאת גני סמנכ”לית מנפאואר ישראל.

גם לעבודה בתעשייה צעירים של היום לא עטים להצטרף אף שיש מחסור רציני בכוח אדם במפעלים, בכל התחומים, ובמיוחד במתכת. לדברי גני, צעירים תושבי הצפון והדרום מוכנים יותר לעבוד בתעשייה מאשר צעירים במרכז, אולי משום שבמרכז יש מפעלי תעשייה מעטים יחסית. השכר לעובד זמני בתעשייה הוא 22.40 שקל בשעה, אך בעלי “ידיים חכמות” הזוכים להתקדם לתפקידים מקצועיים, משתכרים 33–34 שקל בשעה או שכר חודשי של 6,000–7,000 שקל.

העבודות המזדמנות המבוקשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker