"טיב טעם ו-AM:PM יאבדו 160 מ' ש' בשנה מסגירת סניפיהן בשבת"

עוד טוענים ב-BDI כי סגירת הסניפים בשבת לגרום לעיריית ת"א אובדן הכנסות שנתי של 1.5 מיליון שקל בשנה מקנסות

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשתות המזון טיב טעם ו-AM:PM יאלצו לספוג ירידה של 160 מיליון שקל בשנה בהכנסותיהן, אם תחליט עיריית תל-אביב-יפו לסגור את סניפיהם בתל אביב בשבת. כך עולה מנתוני חברת המידע העסקי BDI.

שתי רשתות הארציות הן הדומיננטיות כיום ברשתות ה-24/7 בתל-אביב. רשת AM:PM מפעילה כיום בעיר 39 סניפים ורשת טיב טעם מפעילה 11 סניפים. על פי הערכות של גורמים בענף פעילות סניפי הרשתות במהלך השבת מהווה נתח של כ-25% ויותר מפעילות רשתות המזון בעיר.

לטענת תהילה ינאי, מנכ"ל משותף בחברת BDI, ההנחה לפיה מה שלא יקנה הציבור בשבת, הוא יקנה ביום חול כך שההכנסות של הרשתות לא ייפגעו - אינה נכונה. "ראשית, הרבה מהקניות הנהוגות ברשתות אלו בשבת הן רכישות מיידיות ולא מתוכננות; ושנית, רמות המחירים הגבוהות יחסית בהשוואה לרשתות אחרות הפתוחות לכל אורך השבוע יגרמו להפניית עיקר הרכישות לרשתות האחרות". לדבריה, מי שעשויות להרוויח מסגירת הרשתות בשבת הן דווקא המסעדות שמורשות לפעול בשבת.

עוד טוענים ב-BDI כי סגירת הסניפים בשבת לגרום לעיריית תל אביב-יפו אובדן הכנסות של 1.5 מיליון שקל בשנה, לפי הערכה של תשלום מלוא הקנס בסך 660 שקל לכל סניף הפועל בשבת. גובה הקנסות שניתנים כיום בשבת לבעלי עסקים מסתכם בכ-2 מיליון שקל בשנה. עם זאת, בפועל חלק מהקנסות מופחתים במסגרת תהליך של איחוד תיקים וההכנסה בפועל לקופת העירייה היא נמוכה יותר ועומדת כנגד הוצאות העירייה בכרוכות בהפעלת פקחים בשבת.

סניף טיב טעם בתל אביבצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker