שאלות ותשובות

האם התשלום על טיסת אל על יירד לטמיון?

חברות התעופה הישראליות צפויות פתחו בשביתה ■ כל התשובות לנוסעים שיגיעו לנתב"ג

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

1.באוגוסט האחרון נכנס לתוקפו "חוק טיבי" שמטפל בנושא פיצוי כספי בגלל דחיה או ביטול של טיסה. זה אומר שאני אקבל פיצוי על טיסה שבוטלה או נדחתה בשל השביתה?

לא. בחוק החדש יש סייג בדיוק למקרים האלה שקובע שלא ינתן פיצוי במקרה שהטיסה נדחתה או בוטלה בנסיבות שלא היו בשליטתם כמו כח עליון או במקרה הזה- שביתה.

2. רגע, אז הכסף ששילמתי על כרטיס הטיסה ירד לטימיון?

לא. במידה והטיסה אכן תבוטל אתה תקבל החזר כספי מלא כי למעשה חברת התעופה לא סיפקה לך את המוצר עליו התחייבה.

3. אמורה להיות לי טיסה היום לברלין עם חברת אל על. האם אשאר בארץ?

אם השביתה אכן יצאה לפועל בשעה 5:00 בבוקר אז עם חברת תעופה ישראלית אתה לא תטוס היום.

עד היום מרבית השביתות היו של נמל התעופה ובחלק מהמקרים היה מדובר בשביתה של מספר שעות ואז חברות התעופה הקדימו את הטיסות או דחו אותן, אבל הפעם חברות התעופה הן אלו ששובתות אז על הלקוח לבדוק האם טיסתו הוקדמה, נדחתה או בוטלה מול חברת התעופה או סוכן הנסיעות. במידה והטיסות לא יצאו לפועל הלקוח יקבל את כספו בחזרה ויצטרך למצוא לעצמו חלופות אחרות באמצעות חברות התעופה הזרות, אם בכוחות עצמו ואם בעזרת סוכן הנסיעות ממנו רכש את הטיסה המקורית.

4. אבל טיסה לחו"ל לא נגמרת רק בטיסה. מה עם המלון שהזמנתי?

תלוי מה מדיניות ההחזרים והביטולים של אותו המלון. באופן כללי המלון לא חייב להחזיר לכם את הכסף בגלל השביתה של חברות התעופה כי הוא את המוצר שלו מוכן ורוצה לספק לכם. יש בתי מלון שיהיו מוכנים לקבל הודעת ביטול גם ביום ההגעה עצמו ולא לחייב אתכם בתשלום אבל יהיו כאלה שמדיניות הביטולים שלהם יותר נוקשה.

במידה והזמנתם דרך סוכני הנסיעות חבילת נופש הכוללת טיסה ומלון ייתכן והספקים יצליחו להגיע להסדר עם בתי המלון על סמך יחסי העבודה שלהם, אך רונן קרסו, סמנכ"ל שיווק באיסתא, טוען כי לא תמיד זה עובד- "החזר כספי על הלילה הראשון יהיה יותר בעייתי לקבל כי בית המלון נותר ללא חלופה, אבל על הלילות הבאים הם כבר יצליחו למזער נזקים ואולי להשיב את הכסף ללקוח".

5. ואם הזמנתי רכב שכור, גם כאן ייתכן והכסף הלך?

זה עובד על אותו רעיון כמו זה של בתי המלון, כי חברת השכרת הרכב בעצם מוכנה לספק לך את המוצר עליו התחייבה. הכל תלוי במדיניות הביטולים של חברת ההשכרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker