מנוי של מתאמן בחדר הכושר ספייס בהרצליה בוטל "כי הוא מסריח"

מנוי של מתאמן בחדר הכושר ספייס בהרצליה בוטל תוך השפלתו בפומבי ■ "השתתפתי בספייס בשיעורי קיקבוקסינג. מתאמנת אמרה למדריך שיש לי ריח רע באימון ומול כל המתאמנים הוא דרש ממני לעבור לצד השני של האולם בגלל שאני מסריח"

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בפנייה שהגיעה ל-TheMarker התלונן דרור (שם בדוי), מתאמן במועדון הכושר ספייס בהרצליה על יחס משפיל שקיבל לאחר שהמנוי שלו בוטל על ידי ההנהלה וכניסתו למועדון הופסקה, בניגוד לרצונו, משום שנאמר לו שהוא מזיע באימוני קיקבוקסינג וכתוצאה מכך גם נודף ממנו ריח של זיעה.

"השתתפתי בספייס בשיעורי קיק בוקסינג. מתאמנת אמרה למדריך שיש לי ריח רע באימון ומול כל המתאמנים הוא דרש ממני לעבור לצד השני של האולם בגלל שאני מסריח". דרור מציין כי מעשה זה השפיל אותו אך זו היתה רק תחילתה של מסכת הייסורים שעבר. "כתוצאה מכך מתאמנים ראו איך אני באמצע השיעור עובר לקצה השני בגלל שאני מסריח כביכול, כך שכבר בתחילת האימונים הבאים דרשו ממני מתאמנות לפנות להם את המקום שעמדתי בו אחרת איימו שיגידו למדריך שיפנה אותי. לטעמי הוא ניסה להתחנף למתאמנת ובכך פנה אלי בדרך משפילה". 

דרור מספר שהמדריך חזר על אותו מעשה שוב ובאמצע שיעור העביר אותו למקום אחר מול כל שאר המתאמנים. "התלוננתי בפני מעשים אלה להנהלת ספייס ובמקום לנזוף במדריך על התנהגותו המשפילה והמגעילה, שבכל מקום אחר היו מפטרים אותו על כזה דבר לדעתי, מנהל החוגים במקום שיתף פעולה עמו ואמר לי לא לבוא יותר לשיעוריו בגלל שיש לי ריח גוף. כשערערתי על ההחלטה לשירות הלקוחות, מנהלת המועדון, הילה בלחסן, התפרצה לעברי בסדרה של השמצות ושקרים. היא טענה שהיא קיבלה מכתבים ממנויות שהתלוננו על כך שיש לי ריח של זיעה, אם כי אני בספק אם איזה גברת טרחה לכתוב מכתב ולהתאמץ עד כדי כך, שלא לדבר על כך שלא הציגו בפני שום מכתב כזה". דרור מוסיף כי המנהלת גם ציינה שהיא עברה בכניסה לשיעור והבחינה בחמש מתאמנות שהצביעו עליו כאדם מסריח אך הוא לא ראה זאת בעצמו.  

חדר הכושר ספייסצילום: האתר של ספייס

התוצאה של מעשים אלו פגעה בדרור והוא מספר על כך שנגרמה לו עוגמת נפש ואפילו טראומה במשך כמה חודשים, בהם הוא לא העז להתקרב לאנשים ובמיוחד לנשים כי העובדים בספייס גרמו לו להרגיש שהוא מסריח.

"לאחר שאמרתי למנהלים שדבריהם הם השמצה גסה ואני לא מזיע או מסריח יותר מכל אחד שמתאמן באינטנסיביות, ושגם שאר המתאמנים מזיעים, והאולם בסוף השיעור מסריח מזיעה משום שאין באולם חלונות, והמזגן מופעל בשיעור בהפסקות ובעוצמה חלשה - אושר לי לחזור לאימון. אך למרות זאת כבר באימון הראשון, עוד לפני תחילתו כשהמתאמנים חיכו בכניסה כדי להיכנס הגיע אותו מדריך וסתם את האף שלו לידי וסימן לשאר המתאמנים שאני מסריח, ללא שום הצדקה".

דרור מספר שמאז הוא הפסיק להגיע לשיעורים של אותו מאמן והוא עבר למאמן אחר. "התאמנתי אצלו תקופה ארוכה בלי אף תלונה על ריח עד שלפני כמה שבועות נכנסו שני עובדים של המקום באמצע השיעור ושאלו אותו עליי, כנראה אמרו לו שאני מסריח, אבל הוא לא ידע על מה הם מדברים. לפני שבועיים למרות שהתרחצתי לפני השיעור וכנראה בגלל ששמתי הרבה דאודורנט על החולצה והמזגן במקום לא פעל המדריך הוציא אותי החוצה וטען שמתאמנים סימנו לו שיש לי ריח רע".

כמה ימים לאחר האירוע דרור טוען שקיבל שיחת טלפון מחדר הכושר בה נאמר שהוחלט להפסיק לו את המנוי מבלי שיוכל אפילו לסיים את החודש עליו כבר שילם ואת חמשת החודשים הנוספים עבורם העביר כבר צ'קים. כספו אמנם הוחזר לו אך הוא חש השפלה גדולה. "מי שמתאמן באינטנסיביות ועוד באימון קיק בוקסינג יש סבירות גבוהה שהוא יזיע, במיוחד אם יש לו קצת עודף משקל. אני עשרים שנה מתאמן במועדוני כושר ומעולם לא התלוננו עלי שיש לי ריח רע, לא המתאמנים ולא ההנהלה של המועדון כאשר באף מקום אחר גם לא זכיתי ליחס כזה".

תגובת מועדון הכושר ספייס בהרצליה: "המנוי של הלקוח בוטל בעקבות התנהגות הנוגדת את תקנון המועדון, סירובו להישמע להוראות הצוות והמדריכים, הפרעה מכוונת למהלך השיעור, לאחר שהוסבר לו מספר פעמים כי עליו להתנהג בהתאם להוראות התקנון ולהישמע לצוות ומאין עשות כן הרי בלית ברירה בוטל המנוי". 

עו"ד זאב ש. פרידמן, היועץ המשפטי של המועצה לצרכנות מציין בנושא זה כי הסכמים יש לכבד. "אם חותמים הסכם עם האדם לשנה, יש לאפשר לו לכל הפחות להשלים את אותה שנה, על מנת לצמצם את הפגיעה, ככל שקיימת, מבלי להיכנס לעובדות. במדינת ישראל יש משטר משפטי חוקתי, אשר משים את חוק כבוד האדם וחירותו בראש סולם הערכים והדינים. ומשכך, כל פעולה צריכה להיבחן בהתאם לפרמטרים של כבוד האדם. פגיעה בכבודו של אדם היא פגיעה חמורה שהצרכן זכאי לפיצוי בגינה ובסכומים משמעותיים. בהתאם לכך, נוקטים בכל צעד שהוא על מנת לבטל הפגיעה. בטרם הפגיעה בצרכן, יש מקום לבחון חלופות, המצמצמות עד מבטלות את הפגיעה בכבוד האדם, כמו למשל לפנות אליו ביחידות, בארבע עיניים ולנסות לפתור את הבעיה או לבדוק לחילופין אם מקור הבעיה הוא האוורור במקום".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker