בעקבות חשיפת ההתעללות: ירידה של עד 17% במכירות אדום אדום

באחת הרשתות הגדולות מדווחים על ירידה משמעותית במכירות בשבוע שעבר; ברשת אחרת לא הבחינו בירידה; רשת יוחננוף: הפסקנו לקנות מאדום אדום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שבוע וחצי אחרי פרסום התחקיר על ההתעללות בעגלים בבית המטבחיים אדום אדום של תנובה, המותג חווה ירידה במכירות. רשת שיווק גדולה, האחראית לשיעור נכבד ממכירות המותג אדום אדום, מדדה מיום ראשון בשבוע שעבר עד יום ראשון השבוע ירידה של 17% במכירות מוצרי אדום אדום, בעיקר באזור המרכז, ובאופן ספציפי בשכונות הצפוניות של תל אביב. לדברי בכיר באותה רשת, המכירות של יתר המותגים של תנובה לא ירדו.

ברשת יוחננוף מספרים כי הם הפסיקו לקנות מוצרים מאדום אדום בעקבות התחקיר. "בשגרה אנחנו קונים מהם רבעים קדמיים ומפרקים בעצמנו את הבשר, אבל עד שלא תתברר הבעיה אני לא צריך לקחת בזה חלק", אומר איתן יוחננוף, מבעלי הרשת. עם זאת, ברשת שיווק אחרת מספרים שלא חלה ירידה במכירות החברה.

מסקר שערך TheMarker באמצעות מכון המחקר פאנלס, עלה כי יותר מ-83% מהנשאלים ראו או שמעו על התחקיר על אדום אדום, ו-33% הפסיקו לרכוש או מתכננים להפסיק או להפחית את רכישת מוצרי אדום אדום. רק 9% מהנשאלים ענו כי ימשיכו לרכוש את מוצרי אדום אדום כמו בעבר.

הפגנה נגד אדום אדום, לפני כשבועצילום: עופר וקנין

רבים מהנשאלים טענו כי התחקיר ישפיע גם על הרגלי הקנייה שלהם לגבי כלל המוצרים של קבוצת תנובה, בהם מוצרי חלב. 35% מהנשאלים טענו כי הפסיקו, יפסיקו או יפחיתו את רכישת מוצרי תנובה עקב התחקיר, וכ-37% ענו כי ימשיכו לקנות כרגיל.

במקביל גוברת המחאה נגד תנובה במגזר הדתי־חרדי. אתמול התקיימה הפגנה בירושלים של המגזר הדתי והחרדי. בהזמנה להפגנה, שיזמה רות קוליאן, חרדית שהגישה אישור לתביעה כייצוגית בסך 100 מיליון שקל נגד אדום אדום ותנובה, נכתב: "צער בעלי חיים הוא איסור מדאורייתא, ונפסק בשולחן ערוך 'אסור מן התורה לצער כל בעל חי, ואדרבא, חייב להציל כל בעל חי מצער'". לדברי קוליאן, עשרות אנשים הגיעו להפגנה.

לפני כמה ימים הודיע הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית, יונה מצגר, כי בכוונתו לכנס את חברי מועצת הרבנות הראשית בימים הקרובים, במטרה לדון בהסרת הכשרות מבית המטבחיים אדום אדום. לרבנות אין סמכות להסיר כשרות מטעם של צער בעלי חיים, אלא רק מנימוקי כשרות.

מחברת תנובה לא נמסרה תגובה לדברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker