עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

באמון הציבור ינסו לעזור לצרכנים להחרים את מוצרי יוניליוור. בארגון טוענים שיוניליוור הרשתה לעצמה להעלות מחירים כיוון שהציבור לא יודע לזהות איזה מוצרים שייכים לחברה וכיוון שהיא חברה בינלאומית. "אנחנו נפרסם באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלנו את כלל מוצרי יוניליוור כדי לעזור לצרכנים להצביע ברגליים ולא לקנות מוצרים של חברה שמעלה מחירים. התשובה לשאלה האם יוניליוור תהיה הסנונית הראשונה או האחרונה לעליית מחירים תהיה תלוייה בהרבה ברשתות השיווק", אומרת גלית אבישי, מנכ"לית אמון הציבור.

אנג'לו טרוקיה, מנכ"ל יוניליוור ישראל צילום: ניר קידר

לדברי איציק אלרוב, מיוזמי מחאת הקוטג', "יוניליוור נתלית בתירוץ שמחירי הסחורות בעולם עלו, למרות שמחירי הסחורות היו בירידה מ-2008 ולא ראינו את יוניליוור מורידה מחירים באופן גורף. יוניליוור החליטה להוריד מחירים באירופה כדי שהצרכנים יוכלו להתמודד עם הקשיים. הגיע הזמן שגם המנכ"ל בישראל יפעל באותה שיטה". אלרוב מתייחס להודעת נשיא יוניליוור באירופה שפורסמה לאחרונה, לפיה יוניליוור תתחיל להשתמש באירופה באסטרטגיות השיווק שבהן היא משתמשת במדינות מתפתחות, כדי לעודד את הצמיחה ביבשת מוכת המשבר. יצויין כי חלק גדול ממוצרי יוניליוור מיוצרים בישראל.

יוניליוור נאלצה לשנות את האסטרטגיה שלה באירופה לנוכח השינוי בהרגלי הצריכה של הצרכנים בה, על רקע האבטלה הגואה והמיתון ששוררים במדינות ביבשת. "העוני חוזר לאירופה", אמר בסוף אוגוסט יאן זידרפלד בראיון לעיתון "פייננשל טיימס דויטשלנד". "אם צרכן בספרד מוציא רק 17 יורו כשהוא הולך לקניות, אני לא יכול למכור לו אבקת כביסה במחצית מהתקציב", הסביר.

איציק אלרובצילום: ניר קידר

יוניליוור כבר החלה לשנות את האופן שבו היא מוכרת חלק ממוצריה באירופה. בספרד למשל, החברה מוכרת את אבקת הכביסה Surf בחבילות קטנות שמספיקות לחמש מכונות, וביוון ניתן לקנות מחית תפוחי אדמה ומיונז באריזות קטנות. החברה גם יצרה ביוון מותג מוזל למצרכים בסיסיים כמו תה ושמן זית. "באינדונזיה, אנחנו מוכרים חבילות קטנות של שמפו ב-3-2 סנט ועדיין מרוויחים מזה כסף", אמר זידרפלד. "אנחנו יודעים איך לעשות זאת, אבל באירופה שכחנו בשנים שקדמו למשבר".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker