איסתא דרשה 500 ליש"ט לגמר הטניס; המחיר הנקוב: 65 ליש"ט

לפי חוקי הוועד האולימפי, מותר לחברה המשווקת את הכרטיסים למכור אותם בעמלה של עד 20% מגובה הכרטיס

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים36

לא רק חלק מספורטאי המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בלונדון, שהסתיימה אתמול, חזרו מאוכזבים - אלא גם אוהדים ישראלים שרצו לראות את המשחקים וויתרו עליהם בגלל המחירים הגבוהים שנדרשו לשלם.

יעל דמיר מקיבוץ נען, למשל, נסעה עם חבריה לראות את חצי הגמר בטניס בלונדון ולאחר שהשחקן האהוב עליה, רוג'ר פדרר, עלה לגמר - היא פנתה לאיסתא ספורט, משווקת הכרטיסים הבלעדית לאולימפיאדה בישראל, וביקשה לקנות כרטיסים לגמר. נציג החברה ביקש מדמיר 500 ליש"ט עבור כרטיס בקטגוריית D, אף שלפי אתר הכרטיסים הרשמי של האולימפיאדה, המחיר היה 65 ליש"ט בלבד. בסופו של דבר לא הצליחה לראות דמיר את הגמר, אך רכשה כרטיסים למשחק על מדליית הארד מאוהד ששמכר לה אותם ב-100 ליש"ט - 5 ליש"ט יותר מהמחיר שבו קנה אותם, והמושבים היו בקטגוריית A - קרובה לרמת המושבים הטובה ביותר.

לפי חוקי הוועד האולימפי, מותר לחברה המשווקת את הכרטיסים למכור אותם בעמלה של עד 20% מגובה הכרטיס. דמיר, שהכירה חוקים אלה, כתבה לאיסתא כי היא לא מבינה מדוע נדרש ממנה סכום הגבוה פי יותר משבעה מהמחיר הרשמי, וכי מדובר בעבירה על החוק. תשובת הנציג היתה: "חבל לאיים ולבטל את הסיכוי של הרגע האחרון, חבל שאת מאשימה על בסיס ידיעות בתקשורת ועושה טעויות. כל הכרטיסים שלנו הם לא של ישראל. אנחנו יכולים למכור אותם לישראלים, אך אנחנו קנינו אותם במיוחד והמחירים יותר גבוהים".

אנדי מארי. ינסה לנצח הפעם את פדרר בגמר בווימבלדוןצילום: רויטרס

לפני כחודשיים פורסם ב-TheMarker כי איסתא ספורט משווקת חבילות כניסה לתחרויות, הכוללות לילה אחד בבית מלון ברמה של שלושה כוכבים, במחירים הגבוהים בעד 300% מאלה המוצגים באתר הוועד האולימפי. תגובת החברה לא התקבלה עד סגירת הגיליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker