שטראוס תשקיע עם פפסיקו 10 מיליון דולר במפעל חדש במקסיקו

שטראוס ופפסיקו משיקות מפעל חדש וקו סלטים תחת השם 'אובלה' ב-10 מיליון דולר; מדובר בחדירה למדינה שתושביה אינם צורכים חומוס; היעד שבתוך מספר שנים אחד מכל חמישה בתי אב ירכוש חומוס של 'אובלה'

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שטראוס מוציאה לדרך את המיזם הגלובלי המשותף עם פפסיקו להשקת מטבלים וסלטים תחת השם 'אובלה'. במסגרת המיזם השיקו החברות מפעל חדש במקסיקו וקו מוצרים ראשון בהשקעה של 10 מיליון דולר הכולל שלושה סוגים של חומוס מעורב בטעמים מקסיקניים מקומיים. לרגל השקת הפעילות קיימו שטראוס ופפסיקו אירוע במקסיקו סיטי בהשתתפות פדרו פאדיארנה, נשיא פפסיקו מקסיקו, עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס וגיורא בר-דעה, מנכ"ל החברה הגלובאלית, לצד מנכ"לים ומנהלים בכירים נוספים מפפסיקו ושטראוס.

השם 'אובלה' ילווה את המותג גם במדינות אחרות בעולם בהן תפעל השותפות ויכלול בהמשך, לדברי שטראוס, קו מוצרים נרחב של סלטים ומטבלים טריים אשר ייוצרו בעתיד וישווקו בשווקים בינלאומיים מרכזיים נוספים, לא רק באמריקה. המוצרים יהיו זמינים ברשתות הקמעונאיות הגדולות באזור, כמו וולמארט, סוריאנה וקומקסה.

מנכ"ל שטראוס גדי לסיןצילום: מוטי מילורד

בשטראוס מספרים כי מדובר בחדירה למדינה שתושביה אינם צורכים חומוס וכי היעד שבתוך מספר שנים אחד מכל חמישה בתי אב ירכוש חומוס של אובלה. זאת משום שהתושבים במקסיקו ידועים ככאלה שמוכנים להתנסות במוצרים חדשים וכיוון שפפסיקו מקסיקו הינה אחת מחברות מוצרי הצריכה הגדולות במדינה, עם מחזור שנתי של 4.3 מיליארד דולר ב-2011.

שטראוס ופפסיקו פועלות בשיתוף פעולה מזה כ-20 שנה. השותפות החלה בישראל עם 'פפסיקו פריטו-ליי', בפעילות החטיפים המלוחים והתרחבה בשנת 2008 לצפון אמריקה עם חברת הסלטים והמטבלים - 'סברה'. משטראוס נמסר כי בשנת 2011 מכירות סברה צמחו בכ-36% והסתכמו ב-217 מיליון דולר וכי 'סברה' היא כיום מותג הסלטים והמטבלים המצוננים מס' 1 בארה"ב עם נתח שוק של כ-60% והיא מהווה אבן דרך בשותפות העסקית המורחבת.

קבוצת שטראוס, מעסיקה כ-14,000 איש ב-18 מדינות בעולם. 48.8% ממחזור המכירות של הקבוצה ב-2011 (שהסתכם ב 7.7 מיליארד שקל) הגיע ממכירות מחוץ לישראל.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, מסר: "הכניסה שלנו למקסיקו מהווה אבן דרך נוספת וחשובה בתהליך ההתרחבות הגלובלי של שטראוס. החיבור בין התשתיות הגלובליות המצוינות והמובילות בשיווק של פפסיקו לצד הידע, היזמות, החדשנות, והמומחיות של שטראוס בעולמות המזון הטרי והבריא, יובילו לבניית חברה בינלאומית אשר מוצריה יפגשו מיליוני צרכנים בכל יום במקסיקו ובהמשך במגוון מדינות ויתרמו לאיכות חייהם. שותפות זו מהווה הכרה נוספת של חברות ענק גלובליות ביכולות ובהישגים של קבוצת שטראוס בכלל ו'סברה' בפרט".

גיורא בר-דעה, מנכ"ל חברת "אובלה", מסר: "ההצלחה  של סברה בארה"ב והצמיחה המשמעותית שלה משנה לשנה מספקת לנו את התנופה הנדרשת להבאת מוצרי  "good for you"למדינות ולקמעונאים חדשים ברחבי העולם. שטראוס יחד עם חברת הענק פפסיקו,צברו יחדיו יכולות ידע וניסיון נרחב ופיתחו פרקטיקות עבודה המאפשרות למצות את המירב משתי החברות תוך שמירה על רוח היזמות הנדרשת במהלכים כגון אלה.בשלב ראשון יושק קו מוצרי החומוס ובהמשך הדרך יפותחו מוצרים נוספים ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker