אמון הציבור: התקנות לסימון מוצרים מפוקחים לא יעזרו לצרכנים

התקנות, שטרם נכנסו לתוקף, קובעות כי מי שמוכר מוצר מזון בפיקוח, יציב שלט בסמוך ככל שניתן למוצר בפיקוח, המגלה לצרכן כי אותו מוצר הוא מוצר מזון בפיקוח

עדי דברת-מזריץ
אורה קורן

>> תקנות הגנת הצרכן הנוגעות לסימון מחירי מוצרים שבפיקוח, שהגיש באחרונה משרד התמ"ת, הן בעייתיות ומצריכות תיקון - כך טוענת חברת אמון הציבור במכתב ששלחה ליו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ כרמל שאמה-הכהן (הליכוד).

המכתב נשלח לקראת הדיון שייערך היום בוועדה לאישור התקנות, ונטען בו כי התקנות לא יפתרו את הבעיה, מכיוון שהצרכנים לא ידעו בדיוק אילו מהמוצרים שעל המדף הם בפיקוח.

התקנות, שטרם נכנסו לתוקף, קובעות כי מי שמוכר מוצר מזון בפיקוח, יציב שלט בסמוך ככל שניתן למוצר בפיקוח, המגלה לצרכן כי אותו מוצר הוא מוצר מזון בפיקוח. התקנות גובשו על רקע המחאה בעניין יוקר המחיה והמודעות הנמוכה בציבור בעניין זהות מוצרי מזון שמחירם נתון בפיקוח, וכן בעקבות העובדים שלעתים חסר בחנויות מלאי סביר של מוצרים אלה.

לדברי אמון הציבור, התקנות לא מציעות פתרון לכך שלא ניתן למצוא פעמים רבות מוצרים מסוימים שבפיקוח ברשתות השיווק. בנוסף, נטען, ניסוח התקנות שיש להציג שילוט "בסמוך ככל שניתן למוצר בפיקוח", הוא בעייתי. "הניסיון הראה שסימון על גבי המדף מקשה מאוד על זיהוי המוצר שאליו מתייחס השלט ופעמים רבות מיקום השילוט אינו תואם את מיקום המוצרים", נכתב.

בנוסף, נטען במכתב, יש חשש שמוצר בפיקוח מצוי על המדף לצד מוצרים אחרים יקרים יותר באריזות דומות, לא תהיה הבחנה ברורה בין המוצרים המפוקחים לתחליפיהם. לדברי אמון הציבור, "יש לקבוע הוראות לסימון בולט על גבי המוצר בעניין היותו בפיקוח מחירים וכן לחייב לסמן על גבי המוצר את המחיר המרבי בפיקוח שנקבע עבורו".

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה כי מכתבו של אמון הציבור עוד לא התקבל אצל השר, וכי "השר מכיר בחשיבות סימון מחירים לטובת הצרכן ופועל לקדם את הנושא".

צילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker