"ענף הריהוט סובל מליקויים צרכניים רבים; על הרגולטור לפעול"

מדו"ח חדש של ארגון אמון הציבור עולה כי תלונות צרכנים מצביעות על ליקויים רבים בענף, כמו אספקת מוצרים פגומים, איחורים ואי אספקה של המוצר

עדיה פיטרמן

>> דו"ח חדש של ארגון אמון הציבור מצא ליקויים רבים בענף הריהוט. לדברי אמון הציבור, מתקבלות בארגון מדי שנה מאות תלונות נגד עסקים הפועלים בענף, והן מהוות שיעור ניכר מכלל התלונות המתקבלות בארגון.

גלית אבישי, מנכ"לית אמון הציבורצילום: אלי הרשקוביץ

לפי הדו"ח, הענף מתאפיין בריבוי עסקים בעלי היקף פעילות שונה - החל ברשתות הענק הבינלאומיות שנכנסו לפעילות בשנים האחרונות ועד לעסקים קטנים, שמהווים את רוב העסקים בענף.

עסקים רבים בענף פועלים עם כמה יבואנים או יצרנים, מה שגורם לכך שבמקרה של בעיה עם המוצר מופנים הצרכנים לאותו יבואן או יצרן עמו עובד העסק, ונתקלים בקושי בהתקשרות עמו ובמימוש האחריות למוצר. חלק מהעסקים אף עובדים עם גורם שלישי - בתחום ההובלה או ההרכבה - מה שמוביל במקרה של בעיה לגלגול אחריות הדדי בין הצדדים, שמשאיר את הצרכנים ללא כתובת ברורה. בנוסף, עסקים רבים מייבאים את המוצרים, דבר הגורם לאיחורים באספקה וקושי בביטול עסקות תחת הטענה כי מוצר מיובא הנו בגדר הזמנה מיוחדת שלא ניתן לבטל.

"ריבוי העסקים וסוגי העסקים בענף מקשה על קביעת סטנדרט שירות אחיד", אומרת גלית אבישי, מנכ"לית אמון הציבור.

לדבריה, "מהתלונות עולה כי קיימת בעיה עמוקה של חוסר הבנה מצד הרגולטור את הכשלים והבעיות, דבר הגורר היעדר התערבות ופיקוח. על הרגולטור לפעול להגברת האכיפה והפיקוח על העסקים; להעלאת המודעות של העסקים ושל הצרכנים כאחד לחובותיהם ולזכויותיהם; וכן להוציא הנחיות ברורות".

הליקויים העיקריים בענף הריהוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום