דיזנהאוז-יוניתורס תובעת את הדירקטור ובעל המניות בחברה שמואל מרום

החברה הגישה נגד מרום תביעה על סך 10 מיליון שקל בגין אובדן הזדמנות עסקית לרכישת חברת צבר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת דיזנהאוז-יוניתורס, חברה בשליטת אי.די.בי תיירות, הגישה היום (ג') תביעה על סך 10 מיליון שקל נגד הדירקטור ובעל המניות שמואל מרום על אובדן הזדמנות עסקית לרכישת חברת צבר.

שמואל מרום מחזיק, באמצעות חברת שמרום בע"מ, ב-30% מהון המניות של החברה. יתר מניות החברה מצויות בבעלות חברת כלל החזקות נסיעות ותיירות בע"מ. במקביל לתפקידו בחברה, משמש מרום כיו"ר של חברת גוליבר תיירות - חברה המתמחה בתחום שירותי תיירות ונופש ללקוחות פרטיים ומצויה בבעלות מר ערד מרום, בנו של מרום.

בכתב התביעה נטען כי "מעורבותו של מרום בחברת גוליבר מעמידה אותו לא פעם בניגוד עניינים מובהק בביצוע תפקידו כדירקטור בחברה. מרום סיכל, ממניעים זרים ומתוך ניגוד עניינים חמור, עסקה חשובה, רווחית וכדאית עבור החברה ובכך הסב לחברה נזקים כבדים ובלתי הפיכים".

עוד נכתב בתביעה כי "מאבקי השליטה שמנהל מרום, כמו גם מעורבותו בחברה המתחרה, מעיבים (נקוט לשון המעטה) על תפקודו כדירקטור בחברה, שכן מרום בחר לשים את ענייניו האישיים ושאיפותיו הפרטיות לפני טובת החברה, תוך שהוא מפר ברגל גסה את חובות האמון והזהירות אותן הוא חב לחברה מתוקף תפקידו כדירקטור. התנגדותו של מרום לרכישת צבר נבעה מתוך ניגוד עניינים מובהק בו שרוי מרום, מפאת מעורבותו בחברת גוליבר ומתוך רצונו לנגח את בעלת מניות הרוב בחברה. נזכיר, כי גוליבר עוסקת בשירותי תיירות ללקוחות פרטיים ומתחרה ישירות בפעילותה של צבר, כך שקידום השגת היעד של החדירה לתחום התיירות הפרטית באמצעות רכישת המותג 'צבר' הייתה לצנינים בעיניו של מרום".

עוה"ד אסף ברם, רועי סלוקי ועוז סאסי, המייצגים את שמואל מרום מטעם משרד ברם ושות', מסרו בתגובה כי "מר מרום, מראשי ענף התיירות בישראל מזה עשרות שנים, הגיש לפני כשנה תביעה לבית המשפט לעניינים כלכליים בתל אביב, כנגד דינהויז יוניתורס ונגד העומדים בראשה - חיים גבריאלי, צבי יוכמן, יוסי פישר ודוד קמיניץ. אי.די.בי, בעלת השליטה בחברה, מנעה עד לאחרונה דיון ענייני בתביעה בטענות שווא. כעת, משכשלה בניסיונה למנוע את בירור תביעתו העניינית של מרום, הוגשה תביעה מופרכת זו כצעד טקטי מגושם ושקוף".

"מר מרום מברך על הגשת התביעה כנגדו. כעת מונחת במה נוספת להביא בפני בית המשפט את בירור העובדות כהוויתן, ובין היתר תיחשף התנהלותה השערורייתית של איי די בי, העומדים בראשה ושותפיהם מקרן סקיי", הוסיפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker