בעקבות "כלבוטק": בקשה לייצוגית נגד נאופלם ב-55 מיליון שקל

נאופלם: החברה העולמית שוקלת להגיש תביעה נגד 'כלבוטק' בגין הטעיית הציבור; הבדיקות שנעשו אינן רלוונטיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבוקר הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית בשווי 55 מיליון שקל נגד חברת נאופלם בעקבות תחקיר הכלים הקרמיים של "כלבוטק".

התחקיר ששודר אמש בדק ומצא כי כלי בישול קרמיים כמו סכינים, תבניות, סירים ומחבתות אשר מוצגים לציבור כ"ירוקים" ו"בריאים" מכילים מתכות מסוכנות כמו עופרת וקדמיום. התחקיר עורר חשש אצל צרכנים רבים, והבוקר כבר הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית.

צילום: צילום מסך

התובעת, אם לשניים תושבת מעלה אדומים, מציינת בבקשתה כי צפתה אמש (ב') בתוכניתו של רפי גינת בערוץ 2 והופתעה לגלות כי המוצרים שקנתה מתוצרת נאופלם מכילים חומרים אסורים ורעילים. זאת בניגוד להוראות משרד הבריאות ובניגוד לפרסומי החברה, שמדגישה כי מדובר בכלים בריאותיים.

סכום התביעה הייצוגית עומד על 55 מיליון שקל, לפי חישוב של פיצוי אישי בגובה 1,100 שקל עבור קבוצה מוערכת של כ-50 אלף צרכנים שרכשו את מוצרי החברה. התביעה הוגשה על ידי משרד האני טנוס, אבו דריס, נג'אר עורכי דין.

מנאופלם נמסר בתגובה: "חברת נאופלם העולמית שוקלת תביעת ענק כנגד מערכת 'כלבוטק' על הטעיית הציבור בתכנית אמש. 'כלבוטק' התעלמה מהסטנדרטים הבינלאומיים ומהתקנים הבינלאומיים הנקבעים על פי מידת החדירה האפשרית של חומרים מסוכנים למזון".

"'כלבוטק'" הוזהרה מראש כי הבדיקות שערכה אינן אלו הנהוגות בעולם ותוצאותיהן עומדות בניגוד גמור לסטנדרטים של רשות המזון האמריקאית (FDA) ולבדיקות שנעשו בשווייץ, גרמניה, בלגיה ועוד. המומחה הבינלאומי ד"ר צבי קרן, שעמד בראש המעבדה לכימיה במכון התקנים, קובע נחרצות: 'הבדיקה שנעשתה בכלבוטק נעשתה ב-ICP, שהוא מכשיר אנליטי מאוד אמין, אבל שיטת הבדיקה כאמור איננה רלוונטית'. היבואן הישראלי מסר גם למכון התקנים הישראלי סירים ומחבתות של נאופלם לבדיקת נדידה של מתכות כבדות. בדו"ח שהוצא ב-28.11.2010 נמצא כי לא התגלו עופרת וקדמיום מעל למותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker