משרד האוצר העלה את המס המוטל על טבק וסיגרים

העלאת המס הינה בהמשך להמלצות הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו ■ תוספת ההכנסות ממסים מצעדים אלה מוערכת בכ-120 מיליון שקל

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר יובל שטייניץ חתם אמש (ב') על צו לתיקון תעריף המכס ומס קניה לפיו יועלה החל מהיום שיעור מס הקנייה המוטל על טומבק - הטבק המשמש לעישון נרגילה ועל טבק למקטרת ויושווה למס החל על טבק לעישון סיגריות. תוספת ההכנסות ממסים מצעדים אלה מוערכת בכ-120 מיליון שקל.

העלאת המס הינה בהמשך להמלצות הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו. כמו כן, הועלה במסגרת הצו מס הקנייה החל על סיגרים והושווה המס המוטל סיגרלות למס המוטל על סיגריות.

מאז הוטל בשנת 2002 ועד היום, חל על טומבק וטבק למקטרת מס קניה בגובה של 50 שקל לק"ג. זאת, כאשר על טבק לא מעובד לסיגריות חל מס בגובה של 241.48 שקל לק"ג ועל טבק מעובד לסיגריות חל מס קניה בגובה של 279.56 שקל לק"ג.

לאור העובדה ששני המוצרים (טומבק וטבק למקטרת) הינם בעלי השפעות חיצוניות שליליות ולאור השאיפה למיסוי אחיד על כלל מוצרי הטבק, הוחלט לקבוע כי מס הקניה על כל סוגי הטבק לעישון יהיה אחיד בגובה של 279.56 שקל לק"ג.

בנוסף, על מנת לצמצם את צריכת הטבק ולהפנים את ההשפעות החיצוניות השליליות, המתבטאות, בין השאר, בנזקי בריאות למעשנים עצמם ולאנשים הסובבים אותם, הועלה במסגרת הצו גם מס הקנייה החל על סיגרים ל-65%, אך לא פחות מ-50 שקל לק"ג. על יבוא סיגרים הוטל עד כה מס קניה בשיעור של 54% אך לא פחות מ-40 שקל לק"ג.צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker