רשת קלאב מד שוקלת לעזוב את פתאל ולעבור למלון הנסיכה של ישרוטל

באפריל יסתיים חוזה הזיכיון של קלאב מד עם רשת מלונות פתאל; בפתאל בודקים את כדאיות החזקת הזיכיון לאור המשבר הכלכלי המאיים על המשק

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

רשת מועדוני הנופש הגדולה בעולם, קלאב מד, נמצאת בימים אלו במשא ומתן מול רשת ישרוטל לגבי העברת הזיכיון שלה ממלון קלאב מד קורל ביץ של רשת פתאל למלון הנסיכה של רשת ישרוטל.

בחודש אפריל מסתיים חוזה הזיכיון של רשת מועדוני הים התיכון עם רשת מלונות פתאל ובימים אלו מתקיים משא ומתן בין החברות בנוגע לתנאים המסחריים להמשך החזקת הזיכיון שלה.

באחרונה ביקרו נציגי קלאב מד העולמית בישראל מתוך מטרה לבחון העברת הזיכיון לבתי מלון אחרים, ביניהם מלון הנסיכה של רשת ישרוטל. המלון הועבר ביולי האחרון לניהולה של הרשת, וכיום עובר שיפוצים בהשקעה של כ-25 מיליון שקל. מרשת ישרוטל נמסר בתגובה כי "מכיוון שישרוטל היא חברה ציבורית היא אינה יכולה להתייחס לשמועות".

קלאב מד הוא מותג בינלאומי מוכר המחזיק כ-80 מועדונים באתרי נופש שונים ברחבי העולם, ובמקרה של קלאב מד קורל ביץ', גם מדובר במלון שנחשב לבעל התפוסה השנתית הגבוהה ביותר בעיר. ימים יגידו מה תהיה ההשפעה על רווחיות המלון ותפוסתו בעתיד, אם אכן תאבד רשת פתאל את המותג הפופולרי.

גורם בכיר ברשת פתאל אמר כי ברשת בוחנים, בין השאר, את "כדאיות החזקת הזיכיון לאור המשבר הכלכלי המאיים על המשק". עלות הזיכיון מוערכת ב-6-10 מיליון שקל בשנה.

מלון קלאב מד ייסגר באופן זמני במהלך ינואר-פברואר לצורך שיפוצים והשבחת הנכס, ורק במארס יחזור לפעילות סדירה, כאשר סביר להניח שבתקופה זו כבר יוחלט אם ימשיך להיות תחת המותג קלאב מד או שמא יהפוך לאחד ממותגי רשת פתאל כמו לאונרדו, הרודס או מג'יק, תוך ניסיון של הרשת למנף ולהבליט את המותגים העצמאיים שלה.

מזה שבע שנים שרשת פתאל מנהלת את מלון קלאב מד (קורל ביץ') שנמצא בבעלות האחים עופר. זהו המלון היחיד של מועדון קלאב מד בעולם שמנוהל על ידי חברה חיצונית. החברה לקחה על עצמה את ניהול המלון בשנת 2004 לאחר שלוש שנים בהן המקום היה סגור בעקבות אירועי האינתיפאדה השנייה.

מרשת פתאל נמסר בתגובה כי "קלאב מד קורל ביץ' נהפך בשבע שנות פעילותו תחת ניהולה של חברת פתאל למלון בעל התפוסה הגבוהה ביותר באילת. בשונה מהמועדונים בחו"ל, קלאב מד העניק לישראל רק את הזיכיון, כאשר הפעלת המלון נעשתה כמעט באופן מוחלט על ידי רשת פתאל. לקראת סיום הסכם ההתקשרות עם חברת קלאב מד, אנו בוחנים את כדאיות המשכתו לשנים הבאות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker