שר האוצר חתם על ביטול העלאת מס הבלו על הדלק

(עדכון) בהתאם להמלצת ועדת טרכטנברג: שטייניץ ביטל את העלאות מס הקנייה על דלק שנקבעו לשנת 2012

TheMarker Online
מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר יובל שטייניץ, חתם היום על צו הבלו על הדלק, המבטל את העלאות מס הקנייה על דלק שנקבעו לשנת 2012. בחתימה על צו זה מיושמות המלצת ועדת טרכטנברג בעניין.

בתחילת 2011 הועלה הבלו ב-20 אגורות לליטר, והכוונה היתה להעלותו בשיעור זהה בתחילת 2012. במהלך 2011 שינתה המדינה כמה פעמים את שיעור הבלו בעקבות המחאה על יוקר המחיה, בניסיון למנוע עליות חדות במחיר הדלק בעקבות השינויים במחיר הבנזין בעולם ובשערי החליפין.

מחיר הבנזין המקסימלי בשירות עצמי הוא כיום 7.11 שקלים לליטר (כולל מע"מ). התוספת עבור שירות היא 21 אגורות לליטר. מתוך מחיר זה הבלו מהווה 41%, והמע"מ - 14%.

ביום שני אישרה הכנסת את פרק המסים בהמלצות ועדת טרכטנברג. לפי ההצעה שאושרה, תבוטל העלאת הבלו ב-20 אגורות שבוצעה בתחילת 2011, וגם ההעלאה הנוספת שתוכננה ל-2012.

ממה מורכב מחיר ליטר בנזין

במשרד האוצר שקלו בימים האחרונים תוכנית להעלות ב-15 אגורות את הבלו על ליטר בנזין כבר בתחילת 2012, בשל הירידה הגדולה בהכנסות המדינה ממסים בחודשים האחרונים. ייתכן כי במקביל, או במועד מעט מאוחר יותר, יועלה המס גם על הסולר - שגם ההעלאה שתוכננה לגביו בוטלה בכנסת השבוע. באוצר שוקלים גם העלאות מסים על מספר מוצרים נוספים.

שטייניץ: "מדובר באחד המהלכים המרכזיים להורדת יוקר המחייה בישראל, בהתאם להמלצת ועדת טרכטנברג. צעדים נוספים כמו הורדת מכסים ומיסי קנייה והוזלת מוצרי מזון וצריכה, יינקטו בקרוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker