מועדון הוט עתר נגד כוונת דלק להפחית לחבריו את ההנחה בבנזין

דלק הודיעה לחברי המועדון על הפחתת ההנחה מ-39 אגורות ל-23 אגורות בעקבות הפחתת מרווח השיווק. הוט: "היא עדיין יכולה להרוויח ממכירת דלק"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מועדון הצרכנות הוט עתר היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בבקשה להוצאת צו מניעה זמני נגד כוונת חברת דלק ישראל להפחית את ההנחה שהיא מעניקה לחבריו במחיר הבנזין מ-39 אגורות לליטר ל-23 אגורות בלבד.

לטענת הוט, הודיעה לה דלק באופן חד צדדי על כוונתה להפחית את ההנחה החל ב-20 בחודש, ובכך הפרה לכאורה את ההסכם שנחתם בין הצדדים באוגוסט 2009 למשך ארבע שנים.

הודעת דלק באה במסגרת מהלך משותף שבו נקטו חברות הדלק הקמעוניות לאחר החלטת הממשלה להפחית את מרווח השיווק שהן גובות מן הצרכנים ב-19 אגורות לליטר. בחברות טענו כי הפחתת המרווח לא תאפשר להן להמשיך בהנחות אותן התחייבו להעניק לחברי מועדוני הלקוחות.

בעתירתה לבית המשפט טוענת הוט כי הדברים אינם נכונים, וכי "עדיין ניתן להרוויח ממכירת דלק גם בהנחה שסוכמה". לטענת הוט, רכשו חברי המועדון בתקופה שלפני הסכם הנחת כמות דלק בהיקף חצי מיליון ליטר מדי חודש. לאחר חתימת ההסכם, כך נטען, זכו אמנם החברים להנחה של 39 אגורות (ממחיר בנזין בשירות מלא) - אך כמות הבנזין שרכשו בתחנות דלק ישראל הכפילה עצמה פי ארבע לכשני מיליון ליטר מדי חודש, כך ש"דלק זכתה עדיין לרווח חודשי של מאות אלפי שקלים", נכתב בעתירה.

הסכם מחייב

באמצעות עו"ד אשר נוטוביץ' טוענת הוט כי ממילא אין בטענה של חברת דלק כדי להוות בסיס משפטי לביטול ההסכם בין הצדדים, ושמנהלי דלק הצהירו בעבר כי יקיימו את התחייבותם גם אם השוק ישתנה. זאת, כשהיה ברור לצדדים כי הממשלה רשאית לשנות את מרווחי השיווק של החברות.

בעתירה נטען עוד כי חברות הדלק עצמן הצהירו בעתירה שהגישו לבג"צ נגד המדינה כי הן כבולות בהסכמים מחייבים עם לקוחותיהן - ויחד עם זאת, ממשיכות כמה מן החברות להעניק הנחות של כ-30 אגורות לליטר בנזין.

מועדון הוט הוא מועדון צרכנות המונה 140 אלף חברים מקרב חברי הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, הסתדרות המהנדסים, הסתדרות האקדמאים ממדעי החברה והרוח והסתדרות העובדים הסוציאליים.

בתוך כך, הודיע אתמול גם מועדון לייף סטייל פלוס לחבריו כי ההנחה שיקבלו מחברת דלק בבנזין תופחת ל-21 אגורות (במחיר מלא) ללא הנחה נוספת על שירות עצמי. במקביל, הוגדלה ההנחה על הסולר ל-6.95 שקל ממחירון דלק ונשמרה ההנחה של מחזיקי הכרטיס ברשת חנויות מנטה של דלק בשיעור 7%. תנאים דומים ביקשה דלק לכפות גם על חברי מועדון הוט, אם כי בהנחה של 10% בחנויות מנטה.

מדלק ישראל נמסר בתגובה כי טרם הגיע לידיה עותק של הפניה לבית המשפט. בחברה ציינו כי "החלטת הממשלה על הפחתת מרווח השיווק הנה הפחתה חסרת תקדים וקיצונית בהיקפה, שהביאה לפגיעה של כ-80 מיליון שקל ומעבר של חברת דלק להפסד. כתוצאה מכך החברה נאלצת לבצע מספר מהלכים שנועדו להתמודד עם ההשלכות הקשות של הפחתה זו, ובהם צימצום ההנחות הניתנות ללקוחות על רכישת בנזין 95, בכלל זה למועדוני לקוחות שונים עימם היא קשורה, וביניהם גם מועדון הצרכנות הוט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker