"אלוהים ישמור אם תהיה תקלה ארוכה באמת בוולט"

התקלה בוולט חידדה את התלות באפליקצית המשלוחים הפינית ■ בעלי רשת הגלידריות גולדה: "רבע מהמכירות שלנו - בוולט" ■עדיין לא ברור מה גורם לאפליקציה המצליחה לקרוס שוב ושוב

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליח וולט בתל אביב
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

"אם התקלה בוולט תהיה ארוכה - שאלוהים ישמור", אמר היום (שישי) עדי אביטל, מבעלי גלידה גולדה, דקות ספורות לפני שוולט הודיעה שהתקלה הטכנית תוקנה, לאחר כארבע שעות של השבתה. "זאת בעיה, כי המשלוחים הם כבר עסק בפני עצמם עבורנו, ומאתמול בערב יש שיבושים באפליקציית וולט. עד הקורונה לא האמנתי במשלוחים, אבל היום הם כבר מהווים  20%-25% מהפעילות שלנו, אבל עברנו את הקורונה - ונעבור גם את וולט", הוסיף אביטל. 

אביטל הוא לא המסעדן היחיד שהיה נסער מהתקלה הארוכה שהשביתה את אפליקציית וולט היום. במהלך סגרי הקורונה מסעדנים רבים נהפכו לתלויים בוולט, עמה הם מנהלים יחסים מורכבים. מחד, מסעדנים רבים טוענים שהעמלות שהיא גובה - כ-30% ממחיר ההזמנה - הופכות את העבודה דרכה לפחות רווחית עד הפסדית.

מנגד, מתחרות שקמו לאורך השנים האחרונות לוולט הפינית - חלקן כבר קרסו - לא הצליחו עד כה לאיים על מעמדה בשוק משלוחי המזון. במקביל, נתח המשלוחים מסך המכירות של המסעדות נהפך למשמעותי יותר מאז פרוץ הקורונה, והשינויים בהרגלי הצריכה צפויים להישאר, לפחות בחלקם, גם ביום שאחרי.

בקרב המסעדנים יש הטוענים שוולט שולטת בשוק בשל העובדה שהיא מקצועית ומוצלחת יותר - הן מבחינת הטכנולוגיה והן מבחינת מהירות ההגעה ללקוחות.  מסעדנים אחרים טוענים כי וולט פוגעת לכאורה בתחרות באמצעים כמו קידום מסעדות שעובדות רק עמה, למשל דרך הקטגוריה "רק בוולט", המקבלת מיקום טוב באפליקציה. בנוסף, מסעדנים מצליחים וידועים משלמים לא אחת עמלות נמוכות יותר.

בחברת משלוחה המתחרה הוציאו בצהריים הודעה לתקשורת לפיה "החברה נחלצה לסייע למסעדות וללקוחות בעקבות התקלה באפליקציית המשלוחים וולט. הכפלנו את כמות השליחים בשטח, אך למרות הכל היה אתגר גדול לעמוד בביקושים ולפרקי זמן קצרים נאלצנו לצמצם אזורי הפצת משלוחי מזון" . 

מנכ"ל משלוחה, דניאל רחמים, אמר כי "הם (וולט; עד"מ) חברה מצליחה, ואיכשהו כל חודש-חודשיים יש להם תקלה - והאפליקציה נופלת. זה מעלה תהיות.

ההודעה על התקלה באפליקציית וולטצילום: צילום מסך

תקלות חוזרות באפליקציה

בסוף מאי הודיעה וולט העולמית על תקלה טכנית שגרמה לשיבושים במשלוחים לכשעה וחצי. האפליקציה קרסה גם בערב הוולנטיינז בפברואר האחרון וכן בצאת יום כיפור לפני כשנה וקודם לכן באוגוסט אשתקד. 

סניף של גלידה גולדה בנתיבותצילום: תומר אפלבאום

בינתיים בוולט לא מספקים תשובות בקשר למה שגרם לתקלה הארוכה. 

בקבוצת השליחים של וולט הם ניסו להבין האם יקבלו פיצוי על העבודה שאיבדו והאם המסעדות יפוצו. אחד השליחים כתב " אם לא יהיה פיצוי של 200 שקל זה יהיה זבל של יום", ואחר ציין כי כי "תקלה כזאת לא זכורה לי". 

בנוסף, עלו תהיות בנוגע למה שגרם לתקלה הנרחבת. חלק מהשליחים תהו האם יש לה קשר ל"אפליקציה הפרוצה" - גרסה שחלק מהשליחים טוענים שברשותם, ולכאורה מאפשרת לשליחים המחזיקים בה לראות נתונים שאין לשליחים אחרים ואפשרות לבחור משלוח. ואולם מכיוון שמדובר בתקלה עולמית, לא נראה שהתקלה קשורה לאותה גרסה פרוצה, בין אם היא קיימת ובין אם לאו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום