"הציבור החילוני אמר את דברו": המסעדנים מסבירים למה יפתחו בשבוע הבא בניגוד לחוק

משרד הבריאות ימליץ שלא להתקדם עם השלב הנוסף בהקלות - פתיחת המסעדות ובתי הקפה בראשון הבא ■ במסעדות אומרים שהרכבת יצאה מהתחנה ונמאס להם להיות הילד הטוב שנושא על כתפיו את מחדלי הממשלה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

למסעדנים נמאס לשלם על מחדלי הממשלה. משרד הבריאות צפוי להמליץ לממשלה שלא להמשיך עם השלב הבא של ההקלות, המתוכנן ליום ראשון הקרוב - בהן פתיחת המסעדות והאירועים - אולם במסעדות מבהירים כי יפתחו את שעריהן כפי שתוכנן. הפתיחה תהיה לפי מתווה התו הירוק בשטח הפנימי של המסעדה ולפי כללי התו הסגול בשטחה החיצוני.

"נמאס לנו להיות הילד הטוב. שתקנו כשאמרו שפותחים את המסחר והסכמנו לחכות לתורנו במשך שלושה שבועות נוספים. אבל בינתיים יש כאוס והממשלה לא מצליחה לבצע אכיפה. לא הגיוני להפיל עלינו את כל מחדלי אי התפקוד של הממשלה", אמר רונן נימני, בעל קבוצת קפה קפה המונה 15 רשתות. לדבריו, "עד היום אין מתווה של המדינה לפתיחה שלנו - זו בדיחה. הרי עסק לא יכול להיפתח ככה. אני אישית מפעיל 300 בתי קפה ומסעדות, ואני מתכוון להוריד המלצה לזכיינים שלי לפתוח כי אי אפשר יותר ככה - מתוך 14 אלף עסקים, כ-4,000 כבר נסגרו. הצפי הוא שאם יישארו כ-7,000 עסקים פעילים בסופו של יום, זה יהיה טוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker