יותר שוטרים מקונים: הציבור אינו מסתער על הקניונים שנפתחו

מרכזי הקניות הפתוחים מלאים, אבל בקניונים שנפתחו - בניגוד להנחיות - היתה נוכחות דלה ■ מנכ"ל קניוני עופר: "השוטרים הרבים מלחיצים את הקונים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פתיחת המחאה של קניון עופר בבאר שבע. "כולים ללמוד ברוגע איך נכון לפעול"
פתיחת המחאה של קניון עופר בבאר שבע. "כולים ללמוד ברוגע איך נכון לפעול"צילום: אליהו הרשקוביץ

ש' הצטערה על הרגע שבו החליטה ללכת ביום חמישי למרכז המסחרי ישפרו במודיעין. ש' שהגיעה למרכז בסביבות 17:30, מתארת את מה שהתרחש שם כ"סיוט".

"היו תורים מכל הכיוונים. משהו שלוקח בדרך כלל שעה לקח שלוש שעות – מצד שני, איזו ברירה יש לי? צריך לקנות לילדה נעליים", היא מספרת. התופעה חזרה על עצמה גם בסוף השבוע והיום (ראשון), עם תורים שהשתרכו מחוץ לחנויות במרכזים הפתוחים.

עם זאת, מי שהגיע היום בשעה 10:30 לקניון הגדול בפתח תקוה נתקל בתמונה שונה לחלוטין. תנועת הקונים היתה דלילה למדי. עובדה זו לא מנעה מהמפקחים להסתובב במקום ולחלק התרעה לפני קנס לבעלי החנויות שפתחו. גם דיזנגוף סנטר בתל אביב וקניון רננים ברעננה פתחו היום את שעריהם.

פתפתיחת המחאה בקניון עזריאלי במודיעיןיחת המחאה בקניון עזריאלי במודיעין
פתיחת המחאה בקניון עזריאלי במודיעיןצילום: גיל כהן מגן

המיזם של הקניונים לפתוח מספר קטן של קניונים, בניגוד להנחיות, צומצם באורח דרמטי, אחרי שקבוצת עזריאלי סבלה מאכיפה משטרתית מאסיבית ביום שישי, שהביאה לסגירה מוקדמת של החנויות ולנסיגה של הקבוצה מכוונתה להמשיך בפתיחה המדורגת.

במליסרון (קניוני עופר) החליטו להפעיל גם היום שלושה קניונים – הקניון הגדול בפתח תקוה, הקריון והגרנד קניון באר שבע – אבל הלקוחות אינם ממהרים בינתיים לחזור לקניונים.

אף על פי כן, בקניוני עופר אמרו כי הם מרוצים מהתוצאות: "זה לא קל, אבל אנחנו עומדים בציפיות שלנו. אנחנו שמחים שאין תמונות של הסתערות, כי כך אנו יכולים ללמוד ברוגע איך נכון לפעול", אומר משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר.

את הנוכחות הדלילה של קונים הסביר במיעוט הקניונים שנפתחו: "לא נפתחו קניונים רבים, והשוטרים מלחיצים את הקונים. בקניון באר שבע היו הבוקר 14 פקחים ושישה שוטרים. הם נכנסו לחנויות, אמרו ללקוחות שאסור להם להיות שם והזהירו את העובדים שהם צריכים לסגור".

בין הרשתות שפתחו נמנות קבוצת פוקס, תמנון, טו גו, גולברי, צומת ספרים וקבוצת אדידס. מנגד, הרשתטת קסטרו־הודיס, H&M, קבוצת זארה, גולף וסטימצקי עדיין לא פתחו את סניפיהן.

עזריאלי
פתיחת המחאה בעזריאלי. לאור האכיפה המוגברת, הקבוצה נסוגה מההחלטה על פתיחה בניגוד להנחיותצילום: גיל כהן מגן

בעוד בקניונים מנסים לשדר שביעות רצון, ברשתות יש המאשימים אותם בפתיחה של קניונים מעטים מדי, שהקלה את עבודת הפיקוח של המשטרה. כמו כן, ברשתות תוקפים את קבוצת עזריאלי על החלטתה שלא להמשיך בפתיחה המצומצמת. שני הצדדים, שמחכים כעת  לדיון הקבינט שיתקיים מחר, אמרו שהם מעריכים כי משרד הבריאות מתכוון לקבל את מתווה החזרה לפעילות שהם הציעו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker