המינוי המפתיע בעזריאלי - ומה זה אומר על התוכניות של דנה עזריאלי

מינוי איש קמעונות, אורי קילשטיין, למנכ"ל קניוני עזריאלי מסמן את ההפנמה כי עולם הקניונים לא יחזור להיות כשהיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי
יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאליצילום: זיו קורן

המינוי של אורי קילשטיין, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הסחר של שופרסל, למנכ"ל קניוני עזריאלי, נחשב לחדשה מרעישה בעולם העסקי אפילו בימים מלאי התרחשויות אלה. אולם בעוד רבים תוהים לאן מועדות פניו של המנכ"ל הוותיק, ארנון תורן, נשאלת השאלה מה אומרת הבחירה בקילשטיין של היו"רית דנה עזריאלי - על הכיוון שבו תצעד אחת משתי קבוצות הקניונים הגדולות בישראל.

יש שיגידו שמדובר בבחירה מוזרה, שכן לקילשטיין, כמו הבוס החדש שלו, מנכ"ל קבוצת עזריאלי אייל חנקין, אין ניסיון בעולמות הנדל"ן והקניונים. משכך, היתה אולי צריכה עזריאלי לבחור באיש קניונים כדי להחליף את תורן, שהוא מוותיקי הענף.

מניית קבוצת עזריאלי

אולם סביר להניח שההימור על קילשטיין ומומחיותו מכוונים. הבחירה במי שהוביל בעשור האחרון את הסחר והשיווק בקבוצת הקמעונות הגדולה והחדשנית בישראל, משמעותה שעזריאלי הפנימה שעולם הקניונים לא יחזור להיות כשהיה. גם אם המדינה תאשר לפתוח את הקניונים ויימצא חיסון לקורונה, יהיה קשה לגרום לכל אותם לקוחות שעברו לרכוש באינטרנט לחזור לחנויות, כדי למצוא את אותם דברים שניתן להזמין בלחיצת כפתור.

עזריאלי, מסתבר, מבינה זאת, ומעוניינת לצעוד לעבר הדבר היחיד שעשוי להשאיר את הקניונים אקטואליים בעידן הנוכחי: יצירת חוויה, חיזוק הקשר עם הלקוח וחיזוק האונליין (אתר שופרסל אונליין אף מתחרה בקטגוריות מסוימות בעזריאלי.קום של הקבוצה, שאמנם התחזק במכירות בחודשים האחרונים אך עדיין אינו מרוויח) והחיבור בין העולם הפיזי לווירטואלי. 

אורי קילשטיין
אורי קילשטייןצילום: אייל טואג

קילשטיין מצדו היה שותף לתהליך שעברה שופרסל בעשור האחרון, שבמסגרתו המציאה את עצמה מחדש והתרחבה לתחומים חדשים רבים. הוא היה שותף להקמת אתר האונליין של שופרסל, שמהווה כיום יותר מ-20% ממכירות החברה. כמו כן הוא היה שותף להקמת ופיתוח המותג הפרטי, מועדון הלקוחות וכרטיס האשראי.

סביר להניח שבתפקידו החדש ינסה לחזק את הסינרגיה בין האונליין לקניונים הפיזיים, שתכלול הבנה והתאמה ללקוח החדש ויצירת חוויית קנייה שתצדיק ביקור בקניונים ותעצור את מגמת הירידה במספר המבקרים, שהחלה עוד לפני הקורונה. לא עוד קניון כמקום לערוך בו את הקניות, אלא מקום לבוא אליו, לחוש ולהתרגש, שמחבר בין אתר מצליח לאנשים שיושבים בבית.

מניית שופרסל

מקורבים לקילשטיין מגדירים אותו כאיש של מספרים ונתונים, שהיה ממוקד רבות בעולמות הסחר והקטגוריות. משכך, סביר כי יתיישב לטפל בתמהיל השוכרים בקניונים, בניסיון ליצור מצב שבו אלה מצליחים להביא את האנשים לקניונים גם בתקופה זו. הוא יצטרך להתמודד גם עם שוכרים מנוסים שנקעה נפשם וכיסם מההסכמים מול הקניונים - שלא הבינו, או יותר נכון לא מעוניינים להבין – שהחוזים הנהוגים בענף מזה שנים ארוכות (של תשלום שכ"ד לפי סכום קבוע או שיעור מהמכירות לפי הגבוה מביניהם) לא מתאימים לתקופה הנוכחית.

אלה צפויים לעמוד על הרגליים האחוריות אם לא יקבלו את מבוקשם, חלקם אף יעזוב את הקניונים ובמקומם יצטרך קילשטיין לנסות ולהביא שוכרים אחרים. מדובר במשימות לא פשוטות בתקופה שבה המצב המקרו-כלכלי צפוי להשפיע על הצריכה לאורך זמן. 

יהיה מעניין לראות כיצד יפעל קילשטיין מול אחיו, עמיחי קילשטיין, המשמש כמנכ"ל מאץ' ריטייל - המפעילה את רשת h&m בישראל, גם בקניוני עזריאלי. 

עזריאלי אמנם עדיין נחשבת לאחת משתי השחקניות הגדולות בענף הקניונים לצד מליסרון (קניוני עופר), אך בשנים האחרונות היא מיישמת בקפידה אסטרטגיה של הורדת תלות החברה בקניונים, תוך הסטת פעילות לתחומי משרדים, דיור מוגן, דאטה סנטרס (חוות שרתים), מלונאות ועוד. 

כך נכון לסוף יוני 2020, עזריאלי החזיקה ב-18 קניונים בשטח של 350 אלף מ"ר. ואולם, חלקם של הקניונים מבחינת סך שווי נכסי החברה הסתכם ב-12.8 מיליארד שקל, והיווה כ-36% מסך נכסי הקבוצה - זאת לעומת כ-40% לפני כמה שנים.

משבר הקורונה לא פסח על מניית עזריאלי שחשופה מאוד לשוק הקניונים והמשרדים, וירדה מתחילת השנה בכ-33% לשווי שוק של 20.2 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker