הסוף לזגזוגי המחירים בוויקטורי? פרייסז תיקנה את מערכת השוואת המחירים

החברה ביצעה התאמות במערכת, לאחר שב–TheMarker פורסם כי ויקטורי דיווחה על מחירי רצפה של מוצרים בשעות הבוקר - וייקרה אותם בשעות הצהריים והערב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף ויקטורי בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה

חברת פרייסז ביצעה התאמות במערכת השוואת המחירים שלה - זאת, לאחר הפרסום ב–TheMarker, שלפיו ויקטורי דיווחה על מחירי רצפה של מוצרים פופולריים בשעות הבוקר, הנחשבות "מתות", וייקרה אותם בעשרות אחוזים בשעות הצהריים והערב.

מהלך זה הניב לכאורה מחיר יומי ממוצע נמוך - מה שעשוי היה למקם את ויקטורי במקום טוב יותר מבין מתחרותיה בסקרי המועצה לצרכנות. כעת מערכת פרייסז תעבוד כך שחישוב הממוצע היומי יביא בחשבון גם את פרק הזמן שבו הוצע המחיר, והוא יחושב באופן פרופורציונלי בממוצע.

רשתות השיווק מדווחות על מחיריהן במסגרת חוק המזון. בהתאם לכך, ויקטורי, שבבעלות אייל רביד (כמו גם יתר הרשתות), מזינה מדי בוקר לאתר הרשות להגנת הצרכן את המחירים. ואולם בעוד יתר הרשתות שנבדקו (שופרסל ורמי לוי שיווק השקמה) כמעט לא שינו את "מחירי הבוקר" במשך היום, בוויקטורי שינו זאת לכאורה בקביעות ברוב המוצרים שנבדקו (הבדיקה כללה יותר מ–100 מוצרים, ונערכה ב–1–3 בספטמבר).

כך, בסביבות 6:30 דיווחו בוויקטורי על מחירים נמוכים מאוד בשלל מוצרים מובילים. כשלוש שעות לאחר מכן, בסביבות 9:30, שוגרו מחירים חדשים לאותם המוצרים - הגבוהים עד 77% מהמחירים הקודמים. מכיוון שעד כה הממוצע היומי שעליו הסתמכו במועצה לצרכנות ובמשרד הכלכלה נתן לכל שעה ביום משקל זהה - המחירים הנמוכים בשעות הבוקר המוקדמות היוו כ–21% משקלול המחיר הממוצע היומי.

אייל רביד, בעלי רשת ויקטוריצילום: אייל טואג

אתר פרייסז, האוסף את נתוני המחירים שמזינות הרשתות לאתר הרשות להגנת הצרכן כמחויב בחוק, משקף אותם בצורה נגישה לצרכנים באתר ובאפליקציית פרייסז.

מפרייסז נמסר כי "עם פרסום הכתבה למדנו את הנושא וביצענו התאמות שלא יאפשרו את ההשפעה המתוארת. פרייסז לא תאפשר שימוש בכלים הטכנולוגיים שלה באופן שעשוי לגרום לפגיעה בשקיפות המחירים. פרייסז תמשיך להציע לצרכנים את השירות המתקדם ביותר בתחום השוואת מחירי המזון והפארם תוך הצגת המידע המגיע מאתר השקיפות של משרד הכלכלה".

ברשת ויקטורי טענו עם פרסום הכתבה כי "בשוק תחרותי ותגובתי כשוק הסופרים, בוודאי שהמחירים משתנים כמה פעמים ביום, כדי להגיע לסל הנמוך ביותר עבור הצרכן. רשתות השיווק מנהלות מאבקי מחירים באופן יומיומי, שלא לומר שעתי, וכך מתנהל השוק כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker