ארגוני הנשים: גל פיטורים תוקף את המשק והממשלה עסוקה בבחירות

"כששביתת האחיות נמשכת ומותירה אותן ללא שכר הולם בזמן שעובדות ועובדי פלאפון מאוימים על התארגנותם, הממשלה תמשיך להתנהל כרגיל, ותהא מושקעת בקמפיינים של בחירות", כתבו ארגוני הנשים

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

בשותפות ארגוני נשים הביעו היום דאגה לנוכח גל השביתות והפיטורים במשק. לדברי הארגונים, "לא ייתכן כי בעת בה יש איומי פיטורין על עובדות ועובדי ערוץ 10, על עובדות ועובדי הרשויות המקומיות, כששביתת האחיות נמשכת ומותירה אותן ללא שכר הולם ואת הציבור חסר אונים, בזמן בו עובדות ועובדי פלאפון מאוימים על התארגנותם, הממשלה תמשיך להתנהל כרגיל, ותהא מושקעת בקמפיינים של בחירות".

בשותפות ארגוני נשים, בה חברות שדולת הנשים, אחותי, איתך מעכי, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רוח נשית ומרכז מהות, אמרו גם כי "בשעה ששוק התעסוקה מראה סימנים ברורים של פגיעה גוברת בזכויות עובדות ועובדים, כאשר חופש הביטוי עלול להצטמצם במידה שיסגרו את ערוץ 10 והחדשות המקומיות ואלפי עובדות ועובדים יישארו ללא תעסוקה, וכאשר מקצועות "נשיים" כמו אחיות ועובדות סוציאליות מופלים בשכר ותנאי העבודה בשל היותם מסומנים מגדרית, ראוי היה שראש הממשלה ושר האוצר יתמקדו במציאת פתרון הולם להתפרצות הצודקת של העובדות והעובדים גם אם זו תקופת בחירות ועיניהן מתמקדות בתוצאות הבחירות".

שרות וחברות כנסת בדיון על הדרת נשים

בשותפות שלחו מסמך עקרונות תעסוקתי-כלכלי לראשי כל המפלגות, עליו יגיבו ראשי המפלגות בכנס שיתקיים ב-26 לחודש. בשותפות אמרו היום, "אנו מצפות מראשי כל המפלגות להתפנות מהקמפיינים, כי אנו מצפות למענה ישיר לעקרונות ששלחנו להם. בין העקרונות: התחייבות למעבר להעסקה ישירה, אכיפת חוק שכר שווה לעובדת ולעובד, הגבלת טווח פערי שכר בין עובדים במקום העבודה, התחייבות להעלאת שכר מינימום ולהרחבת הבסיס לחישוב הפרשות סוציאליות, פיתוח ותקצוב שירותים לעידוד השתתפות אימהות בשוק העבודה, שילוב מלא ושוויוני של נשים מבוגרות בתעסוקה, ומתן זכויות מלאות לעצמאיות בהתאמה לזכויות הניתנות לעובדות שכירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר