למה נשים לא מגישות מועמדות לתפקידים בכירים?

מחקר שנעשה בקרב יותר מ–1,000 מנהלים ומנהלות בדק שאלה אחת פשוטה: "ראית תפקיד שרצית, והחלטת לא להגיש מועמדות - מה היתה הסיבה?"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

"גברים לוקחים תפקיד כשיש להם 60% כישורים למלא אותו. נשים, לעומת זאת, לוקחות אותו רק אם הן מתאימות ב–100% לפחות", כותבת טארה סופיה מור, מייסדת תוכניות מנהלים בינלאומיות המיועדות לנשים בעיקר, בפוסט שהעלתה בבלוגים של "ההארוורד ביזנס רוויו".

לדבריה, התשובה לשאלה למה זה קורה מגיעה בדרך כלל מכיוון אחד: גברים בטוחים בעצמם, נשים פחות. מור החליטה לבדוק את הנושא בעצמה, וערכה מחקר בקרב יותר מ–1,000 מנהלים ומנהלות, שנשאלו כולם אותה שאלה: "ראית תפקיד שרצית, והחלטת לא להגיש מועמדות - מה היתה הסיבה?"

התשובות היו דומות: 46% מהגברים ו–40% מהנשים אמרו שעל פי הדרישות שפורטו בתיאור התפקיד, הם לא התאימו - לכן לא רצו לבזבז זמן ואנרגיה. 20% מהגברים ו–13% מהנשים גם הבהירו שחסו על זמנו של זה שיקבל את קורות החיים - אבל 22% מהנשים אמרו 'לא חשבתי שיקחו אותי, כי אני לא מתאימה לתפקיד', וגם 'לא רציתי להציע את עצמי ולהסתכן בכישלון'. מדובר בכמעט פי שניים ממספר הגברים שענו את אותה תשובה. המסקנה של מור: נשים אכן זהירות יותר.

צילום: Getty Images for Pennsylvania Co

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker