400 חברות מובילות - אך רק 4% מנכ"ליות

מדד קידום נשים בתאגידים בישראל: רק ב-7% מהרשויות המקומיות מכהנות נשים כראש עיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בימים אלה מתפרסם מדד קידום נשים בתאגידים בישראל - פרי פעילות משותפת של חברת דן אנד ברדסטריט ועמות כ"ן העוסקת בקידום הנהגת נשים בישראל.

המדד בדק את שיעור הנשים המנהלות ב-400 החברות המובילות במשק במגוון תחומים (פיננסים, מסחר, שירותים, נדל"ן ועוד). התפקידים שנבדקו: יו"ר וחבר דירקטוריון, מנכ"ל, סמנכ"ל ומדווח למנכ"ל החברה.

הנתונים לא מרנינים. מבין 400 החברות שנבדקו, רק ב4% מהחברות עמדו בראש מנכ"ליות, ב-3% בלבד עמדו נשים בראש דירקטוריון, ורק 16% מחברי הדירקטוריון בחברות היו נשים. מצב הד"חציות קצת יותר טוב - 29% מהדירקטורים החיצוניים בחברות הם נשים. מבין המדווחים למנכ"ל בחברות שנבדקו, רק 20% הם נשים.

בקרב הרשויות המקומיות שנבדקו, מתברר כי רק ב-7% מהרשויות מכהנות נשים כראש עיר ורק כ-16% מחברי המועצה ברשויות הם נשים.

נתוני המדד הזה חמורים אף יותר מנתוני מדד קטליסט שהתפרסם באחרונה, ומבדק מספרי נשים בחברות הנסחרות במדד תל אביב 100, אף שגם הוא לא נתן כל סיבה למסיבה. נתון מעניין במיוחד התגלה בפילוח התפקידים. מתברר כי מבין היועצים המשפטיים של החברות שנבדקו, 66% הם נשים, ובקרב סמנכ"לי משאבי האנוש, 60% הם נשים. בקרב סמנכ"לי מחקר ופיתוח או סמנכ"לי תפעול, לעומת זאת, רק 7% הם נשים. גם השיווק פוגש הרבה נשים, כשכל סמנכ"ל שיווק שלישי הוא סמנכ"לית.

במרכז הדירוג התמקמו סמנכ"לי מכירות (20% הם נשים) וסמנכ"לי שירות לקוחות (19%), אך נדמה שהבשורה הטובה מכולן היא בשיעור סמנכ"ליות הטכנולוגיה בחברות שנבדקו (18%).

יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כ"ן, המוטרדת מן הנתונים, טוענת כי "כשנשים אינן סביב שולחן קבלת ההחלטות, התרבות הארגונית מיטיבה פחות עם העובדים ועם הצלחת הארגון". לדברי חיים כהן, מנכ"ל D&B ישראל, קידום השוויון המגדרי הוא נושא דרמטי המהווה חלק מפיתוח הציונות הכלכלית בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker