"יש לך ילדים, תסתדרי?": כך המדינה מלבינה שאלות אסורות בראיונות עבודה

במצגת של סדנת הכנה לראיונות עבודה שמציע שירות התעסוקה נכללה רשימת "שאלות מאתגרות" – שחלקן אינן חוקיות ■ השאלה היחידה שנוסחה בלשון נקבה היתה קשורה להורות ■ שירות התעסוקה: "המצגת תתוקן"

נתנאל גאמס
נתנאל גאמס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירות התעסוקה. "נסב את תשומת לבו של המנחה לטעות"
שירות התעסוקה. "נסב את תשומת לבו של המנחה לטעות"צילום: שירות התעסוקה
נתנאל גאמס
נתנאל גאמס

כשעמית (שם בדוי) השתתף באחרונה בסדנת הכנה לראיונות עבודה שמציע שירות התעסוקה, הוא לא ציפה למסרים שישנו את חייו מקצה לקצה. למרות זאת, הוא נכנס לזום, ישב מול המסך והאזין בסבלנות למנחת הסדנה. בשלב מסוים הוצגה בפני המשתתפים רשימה של "שאלות מאתגרות" בראיונות עבודה.

השאלה הראשונה בשקף, "אתה שולט באקסל?", היתה לגיטימית לגמרי, אבל השנייה כבר גרמה לעמית לזקוף את אוזניו: "יש לך ילדים קטנים, את חושבת שתסתדרי?". עמית חיכה שהמנחה תסביר כי זו לא "שאלה מאתגרת", אלא כזו שמנוגדת לחוק - כדי שהמשתתפים בקורס לא יחשבו שזו שאלה לגיטימית ויעמדו על זכויותיהם. אך המפגש המשיך, וההסבר הזה מעולם לא הגיע.

לפי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, למעסיק אסור להפלות מועמד לעבודה בשל הורוּת. לכן, שאלה שמבקשת לברר מידע בנושא הזה עלולה להצביע על שיקולים אסורים מצדו ולהיחשב שאלה מפלה. העובדה שמעסיק שאל שאלות כאלה עשויה אף לשמש ראיה אם תוגש נגדו תביעה על אפליה אסורה בקבלה לעבודה, כפי שמוסבר באתר כל זכות. גם השאלה הבאה ברשימה - "אתה מאוד צעיר, תסתדר עם האחריות?" - אסורה, משום שהיא עלולה להיחשב שאלה מפלה על רקע גיל.

השקף מתוך סדנת ההכנה לראיונות עבודה של שירות התעסוקהצילום: שירות התעסוקה

"אסור למעסיק לשאול שאלות כאלה", מסבירה עו"ד נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה בברנע־ג'פה־לנדה. "ניסוח השאלה מניחה הנחה מפלה, שמי שיש לו או לה ילדים - לא יכול להסתדר עם העבודה. זה כלל לא רלוונטי אם למועמד או למועמדת יש ילדים". ברומברג מדגישה כי יש לבחון את הכישורים ואת היכולות של המועמד באופן אובייקטיבי, ולא לבחון נושאים שעלולים להיות פתח לאפליה. מכיוון שלמעסיק אסור להתחשב בשיקולים כאלה בהחלטה אם לקבל מועמד, הניסיון לקבל על כך מידע הוא לא לגיטימי - ולא עולה בקנה אחד עם החוק.

מתחת לקטגוריה "שאלות מאתגרות" במצגת הוצגו גם כללי אצבע למענה - כמו "לא להיכנס לעמדת התגוננות; לא לחפש תירוצים; ולשדר ביטחון". הטיפים האלה אולי יעילים, אך המצגת היתה צריכה לכלול התייחסות לכך שחלק מהשאלות בעייתיות - ועלולות להביא להפרה של החוק. לכל הפחות, המרצה היתה צריכה להתייחס לכך במפורש בדבריה. הדבר חשוב ומתבקש במיוחד כשמדובר בתוכן שמועבר על ידי גוף ציבורי, שאמור להיות בקיא בחוק ולפעול לטובת דורשי העבודה שפונים אליו. המובטלים נמצאים גם כך בעמדת נחיתות, משום שהכוח נמצא אצל המעסיקים. רבים מהם מוחלשים, וחלקם מחפשים עבודה זמן רב ועשויים להיות נואשים. העובדה שהם לא מקבלים מידע על הזכויות הבסיסיות שלהם בראיונות עבודה היא קרקע פורייה לאפליה ופגיעה במובטלים ובעובדים.

שיקולים מפלים

בזמן שהשאלות "אתה שולט באקסל?" ו"אתה מאוד צעיר, תתמודד עם האחריות?" הופיעו במצגת של שירות התעסוקה בלשון זכר, השאלה "יש לך ילדים קטנים, את חושבת שתסתדרי"? נכתבה בלשון נקבה. ניתן לטעון כי המצגת אמורה להכין את דורשי העבודה לאתגרים שהם ייתקלו בהם בראיונות, ושהיא רק מבטאת את חוסר השוויון בין נשים לגברים ולא מעודדת אותו - אך יש בכך גם הנצחה של המצב. עמית מספר כי מעבר להיבט החוקי, המנחה גם לא עמדה על כך שהשאלה בנוגע לילדים הוצגה דווקא בלשון נקבה, בעוד שאלות בנוגע לשליטה באקסל והתמודדות עם אחריות הוצגו בלשון זכר.

ייתכן שהאפליה כלפי נשים בשוק העבודה כל כך שקופה ומושרשת בתרבות שלנו, שהמנחה אפילו לא הבחינה בבעייתיות. אך גם בהיבט הזה יש כאן החמצה - היא יכלה דווקא להשתמש בהבדלי הניסוח כדי להדגיש את האפליה של נשים בראיונות עבודה בפרט ובשוק העבודה בכלל, ולתת למשתתפות כלים כדי להתמודד עמה.

זה לא מקרי שהשאלה היחידה שנכתבה במפורש בלשון נקבה נוגעת ליכולת של המועמדת "להסתדר" עם העבודה. מחקר שנערך בארה"ב קצת אחרי פרוץ משבר הקורונה על ידי חברת resume.io מגלה כי בראיונות עבודה, יותר נשים מתבקשות להוכיח כי הן מסוגלות למלא את התפקיד מאשר גברים. נראה שחובת ההוכחה עליהן גדולה יותר, והמראיינים עומדים על החולשות והחוזקות שלהן יותר מאשר בקרב הגברים. נשים נשאלות יותר שאלות כמו "למה שנקבל אותך לעבודה" ו"למה את חושבת שאת מתאימה לתפקיד"; ואילו גברים נשאלים יותר על פוליטיקה, ויש גם נטייה לשאול אותם אם הם הסתבכו עם החוק.

המחקר, שכלל סקר שנערך בקרב 2,000 איש, מצא גם כי נשים נשאלות יותר מגברים על התוכניות שלהן לשנים הקרובות. עורכי המחקר כתבו כי אי־אפשר שלא לחשוד שמתחת לשאלה האחרונה מסתתר ניסיון לברר אם האישה מתכוונת ללדת ילדים בתקופה הקרובה. מובן כי גם השאלה "האם את מתכוונת להיכנס להריון" עלולה להצביע על שיקולים מפלים, ונוגדת את רוח החוק בישראל.

בדצמבר 2021, ענבל דרור, מנהלת מדיה חברתית ומשפיענים בארגון גדול, אמרה ל-TheMarker כי היא הופתעה לגלות שקורות החיים ששלחו גברים כללו באופן גורף פרטים מקצועיים בלבד, ואילו קורות החיים של הנשים כללו הרבה יותר מידע אישי. המגמות האלה לא צפויות להיעלם בקרוב, אך ככל שגברים ונשים יידעו לשים גבולות ולא לתת מקום לנושאים שיביאו לאפליה שלהם - שוק העבודה יעשה צעדים קטנים לעבר שוויון. לקורס הכנה לראיונות עבודה, הניתן בחינם על ידי המדינה, יכול להיות תפקיד מרכזי בשינוי המגמות האלה.

ייתכן שהאפליה כלפי נשים בשוק העבודה כל כך שקופה ומושרשת, שהמנחה אפילו לא הבחינה בבעייתיותצילום: בלומברג

משירות התעסוקה נמסר בתגובה: "מנחי הסדנאות שלנו מתורגלים להדגיש היכן השאלות של המעסיק בראיון העבודה עלולות להיות לא חוקיות, וכך הם עושים. במקרה הזה, נסב את תשומת הלב של מי שהנחה את הסדנה כי חלק מהשאלות לדוגמה לא רק 'מאתגרות', כפי שמציג בשקף, אלא גם אינן חוקיות ובהתאם לכך גם השקף יתוקן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?