דלת מסתובבת: בכיר לשעבר ברשות שוק ההון ביקש לקצר תקופת צינון כדי לעבור ל-AIG

אסף מיכאלי כיהן בין היתר כמנהל תחום הביטוח הכללי ופעל בממשקים שונים מול AIG ■ לדבריו, בנובמבר 2019 הודיע על עזיבתו ובתחילת דצמבר הפסיק לעמוד בקשר עם גורמים חיצוניים ומפוקחים

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף מיכאלי
אסף מיכאליצילום: תומר אפלבאום
אפרת נוימן
אפרת נוימן

אסף מיכאלי, שכיהן כסגן בכיר לממונה על שוק ההון ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הגיש אתמול (ראשון) בקשה לוועדה לבחינת היתרים לקיצור תקופת הצינון שלו – על מנת שיוכל לעבוד בגוף המפוקח על ידי הרשות, חברת הביטוח AIG. מיכאלי הפסיק לעבוד ברשות בתחילת ינואר 2020, וניצל ימי חופשה עד ל-20 באפריל.

מיכאלי כיהן מינואר 2014 ועד אפריל 2016 כמנהל תחום הביטוח הכללי, ולאחר מכן עבר לכהן כסגן בכיר לממונה על שוק ההון וחבר הנהלת הרשות. בתפקידו האחרון הוא היה אחראי בין היתר על מחלקת שירות ותיווך בביטוח. בתפקידו ב-AIG הוא עתיד לנהל את תחום החיים והבריאות.

בשנתיים האחרונות היו למיכאלי ממשקים שונים מול חברת הביטוח וגופים הקשורים לה, במסגרת חוזרים שונים המשפיעים על ענף הביטוח שהיה מעורב בגיבושם - שלגביהם התקבלו הערות בשלב הטיוטות גם מ-AIG. לדבריו, היה מול AIG היה לו ממשק עבודה אחד החורג מהשגרה: ביקורת שהייתה באחריותו ב-2017-2016, שבעקבותיה הטיל הממונה על החברה עיצום כספי בתחילת 2019.

מיכאלי כתב בבקשת הקיצור כי בנובמבר 2019 הוא הודיע על עזיבתו אחרי 13 שנה, וכי בתחילת דצמבר הוא הפסיק לעמוד בקשר עם גורמים חיצוניים ומפוקחים, ועסק רק בחפיפה. כאמור, בתחילת ינואר 2020 הוא הפסיק לעבוד ברשות, וניצל ימי חופשה עד ל-20 באפריל. הוא מבקש כי יאושר לו להתחיל בעבודתו ב-AIG בתחילת אוקטובר, 10 חודשים אחרי שחדל לטפל בנושאים מקצועיים, ותשעה חודשים לאחר שהפסיק לשמש בתפקיד ברשות.

לפי הבקשה, חודש לאחר שהודיע על הפרישה הוא קיבל פנייה מחברת השמה להתמודדות על התפקיד ב-AIG. לאחר ראיון נוסף התהליך הופסק, חודש ביוני - וב-21 ליולי הוא קיבל הודעה שהתקבל. בהחלטת החברה לקבלו לתפקיד נקבע שהמועד לתחילת העסקה יהיה 1 באוקטובר 2020, בתנאי שיתקבל היתר מהוועדה, או במועד המוקדם יותר בו יינתן היתר.

הוא מנמק את הבקשה בכך שכיהן כגורם בכיר ברשות שוק ההון - אך לא הבכיר ביותר, ובכך שעיקר העבודה מול AIG נעשה בידי עובדים שכפופים לו. לבסוף כתב כי אפשרויות ההעסקה בעת הזו של מגפת הקורונה מוגבלות, וממילא ניסיונו המקצועי מוגבל בעיקר לתעסוקה בתחום הביטוח. נציבות שירות המדינה תידרש להגיב לבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים