עמיר פרץ נגד ישראל כ"ץ: המאבק על המענק להחזרת עובדים עובר לממשלה

שר הכלכלה, עמיר פרץ, הודיע כי יגיש בישיבת הממשלה שתיערך ביום ראשון הצעה חליפית להצעתו של שר האוצר, ישראל כ"ץ, בנוגע להחזרת עובדים מחל"ת ■ הדיון עלול להתפתח למאבק בין כחול לבן והעבודה לליכוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תל אביב בימי קורונה
תל אביב בימי קורונהצילום: עופר וקנין

המענק להחזרת עובדים לשוק התעסוקה מעורר ביקורת קשה. שר הכלכלה, עמיר פרץ, הודיע הבוקר (ד') כי יגיש בישיבת הממשלה שתיערך ביום ראשון הצעה חליפית להצעתו של שר האוצר, ישראל כ"ץ. במהלך הישיבה צפויה הממשלה לאשר את מתווה המענק.

לפי המתווה של כ"ץ, עסקים יקבלו 7,500 שקל בגין כל עובד שיוחזר לעבודה החל ב-1 ביוני, ו-3,500 שקל בגין כל עובד שהוחזר במהלך מאי. אין הגבלה על מספר העובדים שיחזרו ועל הסכום שהעסק יקבל. בנוסף, לא יינתן מענק בגין אי הוצאת עובדים לחל"ת.

לפי המתווה של פרץ, רק עסקים שההכנסה שלהם ירדה ב-25% ומעלה יהיו זכאים לפיצוי. כמו כן, מעסיקים שלא הוציאו עובדים לחל"ת יקבלו פיצוי, אם מחזור הפעילות שלהם נפגע.

פרץ מבקש גם לקצר את פרק הזמן שבו יינתן המענק – במקום בארבע פעימות מאוגוסט עד אוקטובר, בארבע פעימות עד סוף יולי. בנוסף, במקום מענק בגובה אחיד, המענק יהיה מותאם לשכר העובד טרם יציאתו לחל"ת - עד גובה של 7,500 שקל.

המתווה שמציע פרץ דומה מאוד להצעה של נציגי התעשיינים. השוני היחידי הוא שפרץ דורש לתת את המענק מהעובד הראשון שחוזר לעבוד, ללא דרישה מהמעסיקים להעסיק לפחות 60% מהעובדים. הדיון עלול להתפתח למאבק בין כחול לבן והעבודה לליכוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב