איגוד המסעדות והברים: להאריך תקופת הזכאות של צעירים לדמי אבטלה

צעירים מתחת לגיל 28 שהוצאו לחל"ת נתקלו בבעיה כפולה - הם זכאים לפחות ימי אבטלה מהביטוח הלאומי, ודמי האבטלה שהם מקבלים נמוכים יותר ■ כעת, בעלי מסעדות וברים חוששים כי עובדים צעירים שיוותרו ללא הכנסה ידרשו מהמעסיק לפטרם, צעד שעלול לעלות להם הרבה כסף

סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל
מסעדה סגורה בעקבות משבר הקורונה
מסעדה סגורה בעקבות משבר הקורונהצילום: תומר אפלבאום
סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל

כ-130 אלף עובדים מתחום המסעדנות ושירותי האירוח נמצאים בחל"ת, מתוכם כ-80 אלף מתחת לגיל 28. בשל כך, הם זכאים רק ל-50 ימי אבטלה אם הם מתחת לגיל 25, ול-67 ימי אבטלה אם הם בין בגיל 28-25. בנוסף, כללי הזכאות לדמי אבטלה בישראל נותנים יתרון למי שגילו מעל 28 - צעירים סופגים לא רק את הפער הרגיל בין השכר לפני האבטלה לדמי האבטלה, אלא גם קיצוץ של של עד 25 אגורות על כל שקל שהיה משולם לאדם מבוגר יותר.

איגוד המסעדות והברים פנה בסוף השבוע אל שר האוצר, משה כחלון; מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ; מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד; ומנכ"ל הביטוח לאומי, מאיר שפיגלר, בבקשה כי יאריכו את תקופת האבטלה של צעירים מתחת לגיל 28. "צעירים אלה, שהם הרוב המכריע של העובדים בענף המסעדנות, נפגעים מחקיקה מעוותת המגבילה את תקופת הזכאות שלהם לדמי אבטלה ומפלה ביניהם לעובדים מעל גיל 28. נוכח חקיקה זו, ימצאו את עצמם עובדים צעירים רבים כבר בתחילת מאי ללא כל הכנסה - לא משכר, לא מדמי אבטלה ולא מפיצויי פיטורים - וייהפכו לנטל על משפחותיהם ועל מעסיקיהם", נכתב בפנייה.

ניתן להניח כי מסעדות לא ישובו לעבוד במתכונת רגילה בזמן הקרוב. אם לא ישונו תנאי הזכאות, כבר בתחילת מאי עשויים העובדים מתחת לגיל 28 לסיים את זכאותם לדמי אבטלה ולמצוא עצמם ללא פתרון תעסוקתי, ללא הכנסה וללא תשלום מהמדינה.

באיגוד המסעדות והברים חוששים כי אם העובדים יוותרו ללא הכנסה, המצוקה הכלכלית שלהם תגרום להם לדרוש מהמעסיקים לפטרם - ואז ייפול על המסעדות נטל של תשלום הזכויות הצבורות (דמי מחלה וחופשה), וכן פיצויי פיטורים - אם לא הפרישו מראש כיאות עבור כל תקופת העבודה של העובדים. במצב שבו העסקים סגורים, למעסיקים לא יהיה מהיכן להביא את הכסף. מעבר לכך, המצוקה עלולה לחשוף המעסיקים שלהם לתביעות משפטיות.

באיגוד מסבירים כי רבים מהמעסיקים בתחום ההסעדה מפרישים לפייצויי פיטורים את הפרשת המינימום כפי שדורש החוק (סעיף 14), אך במקרה של פיטורי עובד, הם ידרשו להשלים את הסכום ל-8.33%, וכן לשלם תשלומים נלווים לטובת "גמר חשבון", כמו הבראה וחופשה. "על פי חוות דעת משפטית ונוכח המצב הקשה ממילא בענף, לא נשלם פיצויי פיטורים בגלל עיוות בחוק. הפתרון הוא לא לשלוח אותם אל המעסיקים, אלא לתקן את העיוות ולקבוע כי עובדים מתחת לגיל 28 יקבלו דמי אבטלה כמו עובדים מעל גיל 28 ,לפחות בזמן המשבר הנוכחי", כתבו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?