"התלמידים במצוקה": במועצת רו"ח לא מזיזים את הבחינות - ובאקדמיה מבקשים מועד נוסף

מרכזי שנת השלמה בראיית חשבון במוסדות אקדמיים פנו ליו"ר מועצת רואי החשבון: "קיים ספק רב בדבר היכולת לקיים בחינות פנימיות פיזיות במועד הקרוב" ■ בלשכת עו"ד הוסיפו מועד נוסף לבחינות - בסוף אוגוסט

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נבחנים על מגרש כדורגל כדי לשמור על ריחוק חברתי, דרום קוריאה
נבחנים על מגרש כדורגל כדי לשמור על ריחוק חברתי, דרום קוריאהצילום: AFP
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

מרכזי שנת השלמה בראיית חשבון במוסדות אקדמיים פנו היום (ד') למנכ"לית משרד המשפטים, סיגל יעקבי, שמשמשת גם יו"ר מועצת רואי החשבון, בבקשה לקבלת הבהרות לגבי מועד הבחינות החיצוניות בחשבונאות פיננסית ובביקורת מועד אביב 2020. מדובר בבחינות שיתקיימו כבר באמצע יולי.

את המכתב יזם רו"ח שלומי שוב, מהמרכז הבינתחומי הרצליה, ובו נכתב כי "לאור הודעת מועצת רואי חשבון מ-30 במארס 2020, שלפיה לא יהיה שינוי במועדי הבחינות, המשכנו עם לוחות הזמנים המתוכננים, למעט הודעת דחייה של מועדי הבחינות הפנימיות. עם זאת, קיים ספק רב בדבר היכולת לקיים בחינות פנימיות פיזיות במועד הקרוב.

שלומי שובצילום: אייל טואג

"למרות המצב הקשה שבו חלק גדול מציבור הסטודנטים נמצא כרגע, אנחנו דורשים מהם לעמוד בלוחות הזמנים הצפופים, בהתמודדות עם כמות החומר רבה ועם רמות בחינה גבוהות. לא מעט סטודנטים פונים אלינו מתוך מצב של מצוקה כלכלית ונפשית, שמתחדדת ונהפכת לקשה יותר בהתחשב באי הוודאות הקיימת.

"חלק לא קטן מהם חווים קשיים כלכליים בשל יציאה לחל"ת שלהם ושל הוריהם, וזאת מעבר לאי היציבות הנפשית שתקופה כזאת יוצרת. להמשיך להתמודד ולהיערך לבחינות פנימיות ולבחינות המועצה כאילו דבר לא קרה הוא כמעט בלתי אפשרי.על רקע עובדות אלו אנו פונים אליכם בבקשת התחשבות".

ההתחשבות, כך לדברי ראשי התוכניות, כוללת קיום מועדי בחינה נוספים, כך שלנבחנים תהיה גמישות לגשת לאחד משלושה מועדים – יולי ודצמבר (שקיימים גם כך, למעט אם תידרש דחייה בהתחשב במגבלות), ומועד נוסף שיתקיים בסוף אוגוסט או בתחילת ספטמבר. עוד הם מציינים כי לשכת עורכי הדין הוציאה הודעת "הרגעה" למתמחים כבר ב-25 במארס, בנושא הוספת מועד נוסף מעבר למועד המקורי, בסוף אוגוסט.

"אנו מודעים לקושי ולעלות בכתיבת מועדי בחינה נוספים בתקופה כה קצרה, אך דחיית המבחן תפגע בציבור רחב של סטודנטים וכך גם אי דחייתו", הם כותבים. "לטעמנו, הפתרון היחידי האפשרי הנו מועדים נוספים, עם כל הקושי שבכתיבתם. מתן הקלות והפגנת התחשבות על ידי מועצת רואי חשבון, תוך הסרה מיידית של אי הוודאות הקשה שקיימת כיום, היא צורך השעה וחשובה ביותר לרואי החשבון ככלל ולקהל הסטודנטים בפרט".

ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא נבחן בימים אלו והמועצה פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומתוך כוונה לתת מענה לקשיים העשויים להתעורר ביחס לקיום בחינות הקיץ במועדן. המועצה תדון בנושא בישיבתה הקרובה והודעה תימסר בהתאם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"