עשרות אלפים הוצאו לחופשה ללא תשלום - כיצד לנהוג והיכן להירשם?

דורשי עבודה חדשים ובהם מפוטרים או מי שהוצאו לחל"ת - יכולים לבצע רישום ראשוני ללשכת התעסוקה באתר האינטרנט. אין קבלת קהל בשירות התעסוקה ■ ההערכות הן כי מספר המוצאים לחל"ת בתחום המסחר יגיע ל-50 אלף עובדים ועלול גם לעלות למאה אלף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 לשכת התעסוקה בתל אביב
לשכת התעסוקה בתל אביבצילום: דודו בכר

שירות התעסוקה עידכן הבוקר (יום א') כי לאור ההנחיות החדשות לבלימת התפשטות הקורונה, אין קבלת קהל בלשכות התעסוקה. מפוטרים או עובדים שהוצאו לחל"ת לא צריכים להתייצב בלשכה עד להודעה חדשה, וגם תוכנית מעגלי תעסוקה לא תתקיים.

דורשי עבודה חדשים (מפוטרים, חל"ת) - יכולים לבצע רישום ראשוני ללשכת התעסוקה באתר. דורשי עבודה חדשים שנרשמו ללשכה באתר אינם צריכים להגיע ללשכת התעסוקה לצורך תיקוף רישומם עד להודעה חדשה.

דורשי עבודה חדשים שלא נרשמו באתר מתבקשים לעקוב אחר ההנחיות ולהגיע ללשכות התעסוקה כשייפתחו לקבלת קהל.

לבירורים ניתן לפנות אל מוקד שירות לקוחות של שירות התעסוקה 9687* או בצ'אט בשעות פעילות המוקד 16:00-08:00.

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "אנו ממלאים אחר ההנחיות הרשמיות, ונעדכן את פעילותנו ככל הנדרש בהתאם. נעשה כל שניתן על מנת שהציבור יוכל למצות את זכויותיו במלואן גם בתקופה מורכבת זו ולהקל עליו כמה שניתן".

הערכות הן כי עשרות אלפי עובדים יקבלו היום הודעה על הוצאתם לחל"ת. אתמול הודיעה קסטרו כי 6,000 עובדיה יוצאים לחל"ת. פוקס הודיעה על הוצאת החברה על עובדיה ומנהליה לחופשה ללא תשלום לתקופה בת 45 יום. כך גם המשביר החדש לצרכן (כ-4,000 עובדים) ורשתות נוספות. ההערכות הן כי מספר המוצאים לחל"ת בתחום המסחר יגיע ל-50 אלף עובדים ועלול גם לעלות למאה אלף.

ללא קשר למשבר הנוכחי, כל עובד שיוצא לחופשה ללא תשלום ביוזמת המעסיק למשך 30 ימים לפחות - עשוי להיות זכאי לדמי אבטלה. לעובדים שהוצאו לחל"ת לתקופה של 30 יום לפחות - מ-1 במארס ועד ל-1 ביוני - ניתנו הקלות מיוחדות על ידי המוסד לביטוח לאומי ושירות התעסוקה.

שירות התעסוקה: בעוד שבשגרה, קבלת דמי אבטלה מותנית בהתייצבות בשירות אחת לשבוע לטובת חיפוש עבודה – עובד שיצא לחל"ת בעקבות משבר הקורונה כעת לא נדרש להתייצב - אלא רק להירשם באתר.

ביטוח לאומי: בעוד שקבלת דמי האבטלה בשגרה מותנית בכך שהעובד ניצל את כל ימי החופשה הצבורים שלו - עובד שיצא לחל"ת בשל משבר הקורונה יוכל לקבל דמי אבטלה כבר מהיום הראשון, ללא קשר לכמות ימי החופשה שנותרו לו. הזכאות לדמי אבטלה מותנית בכך שהעובד עומד בתנאים הנדרשים, כגון גיל ותקופת אכשרה, שבהם אין שינוי.

ככלל, הזכאות, לדמי אבטלה (זכאות/ סכום האבטלה/ כמות ימי האבטלה) נקבעת על ידי מוסד הביטוח הלאומי - לצפייה בתנאי הזכאות לחצו כאן.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט