הפיילוט שמעודד עובדי מדינה לעבוד מהבית יוארך בחצי שנה

מטרת ההחלטה של נציבות שירות המדינה ומשרד האוצר היא לבחון הוספה של קריטריונים לפיילוט - דבר שיאפשר לעובדים נוספים לקחת בו חלק ■ נכון לעכשיו, הפיילוט רלוונטי רק להורים בדרג ניהול ביניים ומעלה

סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עבודה מהבית
עבודה מהבית. אילוסטרציה
סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל

נציבות שירות המדינה ומשרד האוצר הודיעו על הארכת הפיילוט שנועד לעודד עובדי מדינה לעבוד שעות נוספות מהבית - בחצי שנה. מטרת ההחלטה היא לבחון הוספה של קריטריונים לפיילוט, דבר שיאפשר לעובדים נוספים לקחת בו חלק.

נכון לעכשיו, הפיילוט לא חל על עובדים במשרות גלובליות או על תפקידים שלא ניתן לבצע מהבית, כמו רפואה, הצלה וכדומה. הוא מתאים לעובדים במשרות הורה, ואלה המועסקים בתפקידים עתירי כתיבה.

מטרת הפיילוט, שהושק לפני ארבע שנים, היא לצמצם את פערי השכר בין נשים לגברים, ולאפשר בטווח הארוך להורים שאינם יכולים לעבוד שעות נוספות מהמשרד, לעשות זאת מהבית. בכך מקווים בשירות המדינה לייעל את השירות הציבורי. הפיילוט רלוונטי להורים בדרגי ניהול ביניים ומעלה, ולכן קבוצה קטנה של עובדי מדינה יכולים להשתתף בו - 2,000 איש מתוך 35 אלף עובדים. עד 2018, רק כ-550 השתמשו באפשרות לעבוד שעות נוספות מהבית. מ-2018 לקחו חלק בפיילוט 1,000 איש.

מיכל לזרוביץ, הממונה על שוויון מגדרי בנציבות שירות המדינה, אמרה כי "התוכנית צריכה להיות רלוונטית לא רק להורים, ולגעת בסוגיות שהן מעבר לשעות נוספות. התכלית הראשונית נגעה להורים בדרגות ניהול ביניים ומעלה, אבל כעת היא תשתנה. המטרה היא להרחיב את מספר האנשים שיכולים להשתתף בפיילוט. לפני כן יש צורך בעוד תשתיות ושינוי תפישתי".

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, הוסיף כי "אגף שכר והסכמי עבודה רואה חשיבות רבה בקידום הסדרי עבודה גמישים להורים לילדים קטנים בשירות המדינה. הם יוצרים איזון נכון יותר בין בית לעבודה, מסייעים בצמצום פערי השכר המגדריים, מתגמלים הורים על עבודה עתירת כתיבה והכנה המתבצעת לאחר שעות העבודה. במקביל, הסדרים אלה מאפשרים להורים להמשיך ולהתפתח בהיבט המקצועי".

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ציין כי "ההחלטה היא חלק מאמצינו לשיפור השירות לעובדי המדינה, משרתי הציבור. מאמץ חדשני מקדים מעסיקים רבים וגדולים ומאפשר לעובדים לתת תפוקה רבה יותר בעבודה, להיות יותר בחיק משפחתם, להתאים עצמם לתנאי השוק הפרטי בגמישות התעסוקתית ואפילו להקל על העומס בכבישים ובחניות. אני מודה לממונה על השכר באוצר על שיתוף הפעולה. בכוונתנו להמשיכו לטובת כלל השירות הציבורי במדינת ישראל''.

באוצר ובנציבות המדינה מסבירים כי ההחלטה להרחיב את הפיילוט היא תוצאה של סקרי שביעות הרצון של מנהלות ומנהלים ושל עובדים ועובדות שנערכו ב-2019. מספר המשתמשים בזכאות עלה, בד בבד עם עלייה בתפוקת העובדים והעובדות שנהנו ממנה. באוצר אומרים כי באוכלוסיית המתמידים שהשתתפו בפיילוט היתה מגמת צמצום פערי שכר מגדריים של 11%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?