הוגשה עתירה לביטול מינויה של אלין אלול לתפקיד לסמנכ"לית במשרד הרווחה

דו"ח מבקר המדינה שפורסם במאי הצביע על לא מעט פגמים במינויה של אלול - שנעשה בתמיכתם של שר הרווחה דאז, חיים כץ, והמנכ"ל אביגדור קפלן ■ כעת עותרת התנועה לאיכות השלטון נגד המינוי

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים כץ
חיים כץצילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (ג') לבג"ץ נגד נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ', בדרישה שיפעיל את סמכותו לביטול מינויה של אלין אלול לתפקיד ראש המינהל לסיוע לבתי המשפט ותקון במשרד הרווחה, ולפתיחה בבדיקת המינוי עצמו.

אלול הופיעה בדו"ח מבקר המדינה שפורסם במאי, והצביע על לא מעט פגמים במינוי - שנעשה בתמיכתם של מנכ"ל המשרד, אביגדור קפלן, והשר לשעבר, חיים כץ. על פי הדו"ח, נגד אלול התנהלו שלושה תיקי משמעת ב-2016-2012 - שניים מהם הסתיימו בנקיטת סנקציות משמעתיות.

לפי הדו"ח, ב-17 במאי 2018 פירסם אגף המכרזים מכרז פומבי, שאלול הגישה אליו מועמדות. ערב קודם להתכנסותה של ועדת הבוחנים שליוותה את המכרז, כתב מנכ"ל המשרד, ששימש חבר הוועדה, אי-מייל לאלול שבו הביע את כוונתו הברורה לקדם את מינויה - עוד טרם התכנסה הוועדה. בבדיקת מבקר המדינה נמצא כי בגיליון הציונים שמילא נציג הציבור בוועדה, נכתב ליד שמה של אלול "מומלצת מאוד על ידי המנכ"ל". בתגובה לטיוטת הדו"ח ציין אותו חבר ועדה כי הוא "זוכר מעורבות יתר של המנכ"ל בבחירת העובדת". המכרז הפומבי הסתיים בזכייתה של אלול.

מנכ"ל משרד הרווחה, אביגדור קפלןצילום: עופר וקנין

עם פרסום החלטת הוועדה, הוגשו לאגף המכרזים בנציבות השגות על תוצאות המכרז, ששאלו אם השכלתה של אלול וניסיונה הניהולי עומדים בתנאי הסף, וכן העלו לדיון את עברה המשמעתי.

מעבר לקשיי המינוי, התנועה לאיכות השלטון כותבת גם כי "בשנתיים מאז מונתה הצטברו דיווחים על פגמים של ממש בהתנהלותה המקצועית של אלול, המטילים ספק בנוגע לכשירותה המקצועית לתפקיד".

לאחר פרסום הדו"ח פנתה התנועה לאיכות השלטון לנציב שירות המדינה בדרישה שיפתח בהליך בדיקה של המינוי, ואף ישקול להפעיל את סמכותו לבטל את המינוי, עקב הפגמים המצויים בו. "פניותינו הרבות נתקלו בהתעלמות מוחלטת" אומרים בתנועה. "בשל כך, עתרה התנועה לבג"ץ בדרישה כי יחייב את נציב שירות המדינה להפעיל את סמכותו בנושא".

משרד העבודה והרווחה פועל בימים אלה ללא שר, לאחר התפטרותו של חיים כץ, שיעמוד לדין בעבירות מרמה והפרת אימונים. רשמית, את מקום השר ממלא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אך מעשית המשרד מנוהל על ידי המנכ"ל אביגדור קפלן - מי שעל פי העתירה ודו"ח מבקר המדינה היה אחראי על מינויה של אלול.

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מסר בתגובה: "המשרד ענה בפירוט לכל הפניות של התנועה למען איכות השלטון. אנו לומדים את העתירה, ותגובתנו תינתן בבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"