שביתה צפויה מחר ברשות המסים; העובדים: ההנהלה מסרבת לנהל מו"מ

הסיבות לשביתה: הכנסת טכנולוגיה חדשה ודרישה לצמצום השעות הנוספות ■ עובדי מס הכנסה הם משיאני השכר בקרב עובדי משרדי הממשלה

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
רשות המסים
רשות המסיםצילום: ליאור מזרחי
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

כ-3,500 עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים יתחילו מחר (ד') בשביתה בכל היחידות ברחבי ישראל. ההשבתה תחל ב-6:00, ובגינה לא תהיה קבלת קהל, לא יטופלו בקשות הציבור, לא ייערכו ביקורות ולא תיערך כל עבודה מינהלית.

לטענת העובדים הם ייצאו לשביתה בשל סירובה של הנהלת הרשות להיכנס למו"מ עם נציגות העובדים בנוגע לשורה של צעדים, שהם רואים כחד-צדדיים. לדבריהם, אלה צעדים שפוגעים בעובדי האגף, בזכויותיהם ובתנאי שכרם. בין היתר הם יוצאים נגד פגיעה בתשלום השעות הנוספות והכוננויות. מדובר בדרישת צמצום מכלל משרדי הממשלה מינואר 2019.

סיבה נוספת לשביתות של עובדי מדינה היא הכנסת טכנולוגיות חדשות, וגם במקרה זה לטענת העובדים "תוטמע ברשות תוכנה חדשה באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין שתביא לפגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם, ובוטלו זכויות רבות שניתנו להם במשך עשרות שנים".

העובדים גם טוענים כי הם סובלים ממחסור מתמשך בכוח אדם, המביא לעומס מטלות רב שמקשה עליהם לבצע את מלאכתם באופן יעיל ויסודי. במקביל, חלה האטה בפרסום המכרזים למשרות שונות ברשות, דבר הפוגע באופק הקידום של עובדים רבים.

אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינהצילום: ניר קידר

עובדי מס הכנסה הם משיאני השכר בקרב עובדי משרדי הממשלה. עם זאת, ועד העובדים שלהם פעיל מאוד. אחת לפרק זמן נוקט הוועד צעדים ארגוניים כאלה או אחרים בדרישה לשיפור תנאיהם ושכרם.

בדו"ח האחרון, שפורסם לפני כחצי שנה, כתב הממונה על השכר כי "שכרם של עובדי רשות המסים גבוה באופן ניכר מהשכר בדירוגים המקבילים בשאר משרדי הממשלה. הפער הגדול נובע מתוספות שכר ייחודיות הניתנות לעובדי הרשות, אשר נובעות מהסכמים קיבוציים.

כך למשל, עובדי הדרג המינהלי במשרדי הממשלה משתכרים כ-12 אלף שקל בחודש, ואילו מקביליהם ברשות המסים מרוויחים רק 16 אלף שקל. הנדסאים וטכנאים משתכרים כ-16 אלף שקל במשרדי ממשלה אחרים, אך ברשות המסים הם נהנים מקרוב ל-21 אלף שקל בחודש".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי: "עשינו כל אשר לאל ידינו לשכנע את הנהלת הרשות שלא לנהוג בגבהות לב ובאטימות. לצערי, ככל הנראה בתקופה כזאת אין מי שיקבל החלטות מתוך אחריות, והניהול הפך הפקר להחלטות של אנשים ללא אומץ. נעשית פה פגיעה בעובדים ללא דיון ולזאת לא נסכים".

מרשות המסים נמסר: "הנהלת רשות המסים, משרד האוצר ונציבות שרות המדינה פועלים מול ההסתדרות בכל הנוגע למעבר לבניין ג'נרי ובמטרה להבטיח את תנאי עבודתם של עובדי הרשות. אנו קוראים לוועד לשוב לדרך הישר ואל שולחן המו"מ כי הנהלת הרשות תדאג לכל אחת ואחד מעובדיה, עם ובלי נציגות הוועדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה