בנק אוצר החייל: העובדים הכריזו על שביתה בלתי מוגבלת בזמן

סאגת מיזוג בנק אוצר לחייל עם הבנק הבינלאומי לא מסתיימת ■ הוועד הכריז על שביתה ללא הגבלת זמן ■ יו"ר ועד העובדים: "לא נרים ידיים ונמשיך לפעול לסיכול המיזוג" ■ הבנק הבינלאומי: "הצענו לעובדים להיקלט בהסכמי עבודה מהטובים במשק"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנת עובדי בנק אוצר החייל, היום
הפגנת עובדי בנק אוצר החייל, היוםצילום: עופר רוזנבאום
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ועד עובדי בנק אוצר החייל הכריז כי החל מהיום (ה') יהיו כל סניפי הבנק סגורים ויישארו כך ללא הגבלת זמן. בשעות הצהריים יצאו חלק מ-700 עובדי הבנק להפגנה מול בניין ההנהלה בתל אביב שם צעקו בין היתר: "בינו בינו תתעורר, העובדים שלך שווים יותר". עובדי הבנק מוחים על מה שהוא לטענתם "ההחלטה החד צדדית של הנהלת הבנק הבינלאומי למזג ולבלוע את בנק אוצר החייל, ללא כל התחשבות בדרישות תוך ניהול משא ומתן שקרי, פוגעני וחסר תום לב".

במהלך הבוקר התכנסו העובדים ושמעו את יו"ר ועד עובדי בנק אוצר החייל, מזל בובליל, החשב הכללי לשעבר ומי שמלווה את העובדים והוועד, פרופ' ירון זליכה, נציג הסתדרות המעו"ף, עו"ד עדי זמיר, ואחרים.

צילום: מוטי קמחי

יו"ר ועד העובדים, מזל בובליל, אמרה כי: "אנחנו גאוות יחידה, אנחנו משפחה. אנחנו בסכסוך עבודה כבר מחודש מאי משום שאנו לא מוכנים שיזיזו אותנו כמו שק תפוחי אדמה מצד לצד. לא נרים ידיים ונמשיך לפעול לסיכול המיזוג. אנחנו לא ניכנע להתנהגות הבריונית של הנהלת הבנק, יש לנו 1,000 עובדים לדאוג להם ועוד עשרות אלפי לקוחות ברחבי הארץ. נמשיך להילחם ולדרוש את הזכויות שמגיעות לנו".

החשב הכללי לשעבר, ראש בית הספר לראיית חשבון בקריה האקדמית אונו, פרופ' ירון זליכה, שנשכר על ידי העובדים, אמר: "מדיניות המיזוגים וסגירת הבנקים הקטנים והבינוניים של בנק ישראל היא מדיניות כושלת. המדיניות הזו גורמת נזק עצום למדינת ישראל ולאזרחים. בעוד 10 שנים הנגידים יבינו את הנזק העצום הזה שהם חוללו לחברה הישראלית. זו קבוצה קטנה שגורמת נזק כל כך גדול לקבוצה גדולה".

נציג הסתדרות המעו"ף, עו"ד עדי כהן: "ההסתדרות מאחוריכם, נתמוך בכם וניתן לכם את כל הכוח והתמיכה שתצטרכו".

"אין במיזוג פגיעה בתחרות או בלקוחות"

הפגנת עובדי בנק אוצר החיילצילום: עופר רוזנבאום

מהנהלת הבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "ההנהלה הודיעה כי מיזוג אוצר החייל יעשה תוך שימור המותג על כל ערכיו כולל ההטבות הייחודיות ללקוחות, והקשר עם ארגוני הצבא, בעיקר משרד הביטחון ומועדון חבר. כמו כן, מערך הסניפים יישאר וכך גם עובדי הסניפים, שהם מרבית עובדי הבנק. לפיכך, אין במיזוג כל פגיעה בתחרות או בלקוחות. נהפוך הוא.

"בנק אוצר החייל היה מאז ומתמיד חברה בת של בנק גדול: בעשור האחרון היה בבעלות של הבנק הבינלאומי ולפני כן בבעלות בנק הפועלים. לכן מיזוגו, תוך שימור המותג התחרותי, לא ישנה מצב זה. השינוי היחיד יהיה ההתייעלות שתושג תודות לצמצום כפילויות במטה הבנק, כפילויות שאינן תורמות לתחרות במערכת הבנקאית אלא מעמיסות על הוצאות הקבוצה, קבוצה בנקאית בגודל בינוני שמתחרה בענקי הבנקאות, והתייעלות רק מחזקת את מעמדה ומקלה עליה להתחרות. באותה נשימה אפשר לומר שעומס הוצאות, למשל כפילויות במטה, מקשות עליה להתחרות.

עוד נמסר מהבנק הבינלאומי: "לבנק יש ניסיון רב במיזוגים דומים שתרמו לתחרות. למשל, לפני כשלוש שנים הושלם בהצלחה מיזוגו של בנק פאג"י לתוך הבינלאומי, בנק מוביל בקהילה הדתית-חרדית. גם בנק זה, שהיה לפני מיזוגו בנק בבעלות הבינלאומי, בדומה לאוצר החייל, מוזג תוך שימור המותג וצביונו. ואכן, לאחר המיזוג נהנה מותג פאג"י מהיתרון של השתייכות לקבוצה בנקאית מובילה וצמיחתו הואצה.

"לגבי עובדי אוצר החייל - ההנהלה הציעה לעובדים להיקלט בבינלאומי בהסכמי העבודה והשכר של הבינלאומי שהם מהטובים במשק, אך הועד מסרב לכך ומתעקש על הסכם נפרד, מציג דרישות מוגזמות ונמנע מלקיים משא ומתן. בכך פוגע הועד בציבור עובדי בנק אוצר החייל.

פרופ' ירון זליכהצילום: עופר וקנין

"לגבי העיצומים: ניתן לקבל מידע ולבצע פעולות באמצעות המוקד הטלפוני של אוצר החייל ואתר הבנק והאפליקציה הסלולרית.

"אנו מתנצלים בפני הלקוחות על כל אי נוחות שתגרם וקוראים לוועד לשוב לשולחן המו"מ לטובת העובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר